18 اردیبهشت ، 1396

ترکیه یکی از محبو ب ترین مقاصد گردشگری برای تمامی کشورها به خصوص برای ما ایرانی ها می باشد ، یکی از مزایای تور ترکیه ارزان بودن ، خدمات ALL و UALL هتل و وجود ساحل و ورزش های آبی و ..... می باشد . از میان شهرهای ترکیه استانبول ، آنتالیا ، کوش اداسی ، بدروم ، مارماریس ، چشمه ، ترابزون و آلانیا از محبوبیت بیشتری در میان گردشگران  و اینکه شما طالب سفر به کدامیک از شهرهای ترکیه باشید کاملا مطابق با سلیقه ی شماست ، مسلما کسانی که قصدشون از سفر به ترکیه خرید و دیدن موزه و مسجد و اماکن دیدنی باشد استانبول را انتخاب می کنند ، اما آنتالیا و مارماریس بدروم و کوش آداسی برای گذراندن فراغت مناسب ترند .

قدمت شهر مارماریس به 6 قرن قبل از میلاد مسیح باز می گردد .شهر مارماریس در آغاز با نام فیسکوس (PHYSKOS)  شناخته می شد اما در 3400 سال پیش از میلاد با آ مدن قومی که نام رئیس آن (کار) بود به همین دلیل نام مارماریس کاریا شدهنورز هم آثار تمدنهای کاریا و رودوس و آدا ، مصر و آشور ، ایون ، دور  پرس ، مقدونیه ، سوریه ، رم ، بیزانس ، سلجوقیان ، عثمانی در آن دیده می شود .

Untitled-2_2

مارماریس در جنوب غربی ترکیه قرار گرفته که شمال به خلیج گکوا و از جنوب به مدیترانه و از شرق با شبه جزیره ی داتچا و غرب با دریلچه کوی جییز متصل شده است مارماریس در مجاورت دریای مدیترانه و در میان کوه های سبز از نوع کاج و چنار پهن برگ محصور شده است از ویژگی های مارماریس میتوان به وجود گیاهان گرمسیری نوارساحلی با صخر ه های بزرگ و غارهای زیبا و آب های زلال اشاره کرد  به همین دایل به آن لقب مروارید دریای اژه را داده اند .

مارماریس شهر بسیار کوچکی است که اکثر هتل های آن در مرکز شهر قرار گرفته اند وتمامی هتل ها با پیاده رو به همراه دارند و اکثر هتل ها با پیاده روی کمی به ساحل می رسند ، هتل ها فاصله ی کمی تا مراکز خرید دارند

Untitled_3

در زیر به سوال هاای متداول در مورد مارماریس می پردازیم :

ویژگی هتل های مارماریس :

اکثر هتل های مارماریس دارای ساحل اختصای هستند و اکثر هتل ها دارای سر سرعی آبی ، استخر برای کودکان هستند

 هتل های لوکس بیشتر در کدام منطقه قرار دارند ؟

هتل های لوکس ترکیه بیشتر در منطقه ی ایچملر در نزدیکی مرکز شهر قرار گرفته اند .

آیا مارماریس نیز مرکز خرید دارد و نام آن چیست ؟

از محبوب ترین مراکز خرید مارماریس می توان به کاپاله چارشی ( بازار سر پوشیده ) مارماریس اشاره کرد

در مارماریس تا چه ساعتی میتوان به گشت و گذار گرداخت ؟

مارماریس شهری است که برای شب گردی بسیار مناسب است

آیا مارماریس پارک آبی هم دارد ؟

بله مارماریس دو گارک آبی به نام های آکوا دریم و آتلانتیس دارد .

Untitled.4

بهترین تفریحات در مارماریس کدامند ؟

در مارماریس می توانید به انواع ورزشهای آبی تور جیپ سافاری تور رافتینگ و .... بپردازید البته محبوب ترین ورزش در مارماریس پاراسیلینگ (پرواز بر فراز دریا ) اشاره کرد

در ضمن لازم به ذکر است که مارماریس برگزارکننده ی مسابقات رالی نیز هست .

از انواع تفریحات مارماریس می توان به موارد زیر اشاره کرد :

جزیره کلوپاترا

تورسافاری

ساحل لاک پشت دالیان

حمام ترکی

پاموکاله

افسوس

تورغواصی

ماهیگیری

روستاگردی

تورجزیره رودوس

تور دالیان مارماریس

شام در کشتی اشاره کرد .

ناشر: آژانس مسافرتی شباویز پرواز
6Ld9QeYjAAAAAA6n-aXWvOcAqXqdJM_-zuKt72QR