زمین تنیس زیرآب

به گزارش تیتربرتر، استودیو ۸+۸ که تحت نظر یک طراح جوان لهستانی اداره میشه به تازگی طرح ساخت زمین تنیس در زیر آب رو به امیران دبی ارائه کرده که تا حالا در هیچ نقطه از کره ی زمین ساخته نشده. این طرح که در مجموع شامل هفت مجموعه ورزشی در آبه، میتونه برای انجام مسابقات بین المللی تنیس دبی ساخته بشه.
در تصاویری که از طراحی این ورزشگاه ارائه شده جزئیات فنی کاملا نمایش داده شده، با این حال چگونگی ساخت اون در دریای کم عمق خلیج فارس هنوز ابهامات زیادی داره. سقف این مجموعه کاملا از شیشه قراره ساخته بشه و این شیشه حدود ۳۳ متره باید فشاری در حدود صد تن رو تحمل کنه.

مسابقات تنیس دبی

این زمین تنیس مانند حبابی بین آب هستش و سقف مرتفع اون به صورت منحنی خواهد بود.در عمیق ترین قسمت این مجموعه هم زمین تنیس ساخته میشه. بی شک مشکلات فنی و تخصصی فراوانی بر سر راه این پروژه ی بلند پروازانه در دبی قرار داره. اما شیوخ دبی برای ساخت این پروژه مصمم هستن و میخوان که اون رو حتما عملیاتی کنن. نمونه ی کوچیک این طرح رو میتونیم در ساخت هتل زیر آب توسط شرکت Conrad Rangali مشاهده کنیم.
البته در حال حاضر هنوز جزئیات بیشتری از جمله میزان وسعت عملیات در اعماق آب و یا مقاومت کل مجموعه در برابر سونامی و زلزله در دست نیست. اما بدون شک سقف شیشه ای اون باید بیشترین تحمل رو در برابر فشار از خودش به نمایش بزاره. به گفته روزنامه ی بریتانیایی ” دیلی میل” تابش بی امان خورشید در کنار حرکت متوالی ماهی های در آب میتونه تمرکز بازیکنان رو بر هم بزنه؛ از این رو بهتره که این مجموعه در دبی به یک سالن غذاخوری و یا پارک زیرآبی تغییر کاربری بده.

Untitled-3_1

6Ld9QeYjAAAAAA6n-aXWvOcAqXqdJM_-zuKt72QR