31 اردیبهشت ، 1396

تاثیر تکنولوژی بر سفر در 20 سال اخیر

در ۲۰ سال اخیر تکنولوژی چنان تاثیری بر صنعت گردشگری گذاشته که در ۱۰۰ سال گذشته هم شاهد آن نبودیم. نه تنها می‌توانیم سریع‌تر سفر کنیم بلکه می‌تواینم استراحت‌گاه‌های راحت‌تری و با حق امتیازهای ویژه، درکنار وسایل کاملی که انجام این کارها را راحت‌تر کرده، داشته باشیم. وقتی که تکنولوژی بخشی از زندگی روزمره ما شده است، فراموش کردن این که چه کسانی و چه شرکت‌هایی این تکنولوژی‌ها را به وجود آورده اند راحت‌تر می‌شود. در ادامه با این تکنولوژی‌ها بیشتر آشنا می‌شویم.

safar_shabaviz
اقتصاد اشتراکی

همگی با Uber و AirBnB که صنعت حمل و نقل و اجاره منزل را به شدت تحت تاثیر قرار داده‌اند آشنا هستیم. در حال حاضر Uber از سرویس جدیدش که Uber Eat نام دارد رونمایی کرده است و AirBnB‌ هم اخیرا قابلیت رزرو براساس تجربیات قبلی که توسط محلی‌ها انجام می‌شود راه اندازی کرده است.

safar_aplication

از سال ۲۰۰۴ افرادی که در Couchsurfing بودند شیوه جدیدی از سفر را به وجود آوردند. Couchsurfing با آشنا کردن افرادی که سلیقه مشابهی دارند محلی رایگان برای اقامت در سفر را فراهم می‌کند.

safar_shabaviz_parvaz
اپلیکیشن‌های هوشمندی که شما را می‌شناسند

اپ‌های که به تجربه شما در سفر کمک می‌کنند

تعداد زیادی اپلیکیشن مسافرتی وجود دارد که قادر هستند تمام تجربیات سفر شما را از برنامه‌ریزی گرفته تا مسیریابی و سفرنامه نویسی پوشش دهند. اما اپ‌ها هرروز در حال پیشرفته شدن هستند. ترکیب امکانات مختلف و باهوش‌تر کردن هرچه بیشتر برای خدمت رسانی بهتر به کاربران از این دسته پیشرفت‌ها است. اپ‌ها در حال حاضر، با توجه به اطلاعات یک پارچه‌ای که در اختیار دارند باید بتوانند با استفاده از این اطلاعات سفری دلخواه و کارامد را به شما پیشنهاد دهند.

safar2

اپ‌های مسافرتی مانند Firef.ly به شما قول می‌دهند تا هوشمندانه‌ترین پیشنهاد را بسته به شرایط شما مانند آب و هوا، ساعت روز، موارد دلخواه، بودجه‌ی شما و دیگر چیزا، ارایه دهند.
سفر کردن بدون جا به جا شدنواقعیت مجازی در حال حاضر بسیار محبوب است. با هدست‌های ارزان و سبک‌تر از همیشه، شرکت‌های مسافرتی در حال ارایه فرم جدیدی از سفر به مسافران هستند. توماس کوک (Thomas Cook) پیشنهاد داده که با استفاده از برنامه‌های مانند Ascape از تصاویر مقصد‌های مورد نظر خود دیدن کنیم.

headset_travel

اگر هدست‌های واقعیت مجازی باعث حالت تهوع در شما می‌شود، یوتیوب چاره مشکل شما است. با وجود وبلاگ‌نویس‌ها، شرکت‌های مسافرتی، تور‌های مسافرتی یا افرادی که علاقه‌مند هستند از مقاصد خود فیلم بگیرند شما می‌توانید به راحتی تجربه حضور در مکان مورد علاقه خود را تماشا کنید.
حل مشکلات زباندر گذشته شما برای ارتباط برقرار کردن باید از یک مترجم کمک می گرفتید یا همیشه یک کتاب زبان با خود حمل می‌کردید اما امروزه شما می‌توانید با استفاده از تکنولوژی ترجمه هوشمند مانند هندزفری‌های شرکت Waverly Labs به راحتی با افرادی که زبان‌ آن‌ها را بلد نیستید ارتباط برقرار کنید. یکی از گوشی‌های هندزفری را که میکروفون دارد در گوش خود بگذارید و دیگری را در گوش شخصی که می‌خواهید با او صحبت کنید سپس شاهد معجزه تکنولوژی باشید.


با استفاده از برنامه google translate می‌توانید نوشته‌های روی تابلوها، منوها و چیزهای دیگر را با دوربین خود اسکن و ترجمه کنید. در حال حاضر این اپ ۵۲ زبان را به صورت آفلاین پوشش می‌دهد و نیازی نیست که از وای‌فای یا داده‌های تلفن‌ همراه خود استفاده کنید.
سفرهای کاری

buffer
با افزایش تعداد افرادی که به صورت آنلاین درآمد کسب می‌کنند و محل کار ثابتی ندارند سفرهای کاری شکل تازه‌ای به خود گرفته‌اند. در حال حاضر ۹ میلیون در اروپا و ۵۳ میلیون در آمریکا، از این افراد شاغل هستند.


لازم نیست که حتما یک وبلاگ‌نویس مسافر باشید که از این سرویس استفاده کنید. استارت‌آپ‌های مانند بوفر (Buffer) توسط گروهی از راه‌ دور در حال فعالیت است که همیشه در حال رفت آمد هستند.

منبع : کجارو

ناشر: آژانس مسافرتی شباویز پرواز
6Ld9QeYjAAAAAA6n-aXWvOcAqXqdJM_-zuKt72QR