07 خرداد ، 1396
فرودگاه بین المللی دبی 

شهر دبی بزرگترین شهر امارت متحده ی عربی است که در جنوب کشور عزیزمان واقع شده است شهر دبی به دلیل داشتن بلندترین ساختمان جهان و پیشرفته ترین پارک آبی دنیا سالانه پذیرای تعداد زیادی از مسافران خواهد بود  شهر دبی دو فرودگاه دارد فروردگاه بین الملی دبی و  فرودگاه آل مکتوم:

فرودگاه بین الملی مهم ترین فرودگاه شهر دبی محسوب شده و شلوغ ترین فرودگاه جهان است و این فروردگاه قطب اصلی خطوط هوایی بین الملی کشور ماراتاز جمله امارات وفلای دبی است .

این فرودگاه از لحاظ ترافیک مسافربری در رده سوم و از لحاظ پرواز و باربری در رده ششم جهان قرار دارد ، این فروردگاه پرترددترین قطب هواپیمایی غول پیکر A380 است .

فرودگاه بین‌المللی دبی (به عربی: مطار دبی الدولی) (یاتا: DXB، ایکائو: OMDB) فرودگاه اصلی شهر دبی در کشور امارات متحده عربی است که پررفت‌وآمدترین فرودگاه جهان بر پایهٔ جابه‌جایی مسافران بین‌المللی محسوب می‌شود و همچنین سومین فرودگاه پررفت‌وآمد جهان بر پایه شمار مسافرو ششمین فرودگاه پررفت‌وآمد بر پایهٔ جابه‌جایی بار است. این فرودگاه پررفت‌وآمدترین قطب شرکت هواپیمایی برای ایرباس ای۳۸۰ است.در سال ۲۰۱۴ میلادی، فرودگاه بین‌المللی دوبی ۷۰٫۵ میلیون مسافر و ۲٫۳۷ میلیون تن بار را جابه‌جا کرد و ۳۵۷٫۳۳۹ پرواز از این فرودگاه انجام شد.

این فرودگاه دارای ۳ پایانه (ترمینال) است که گنجایش مجموعاً ۷۵ میلیون مسافر در سال را دارد. پایانهٔ ۳ این فرودگاه، دومین سازهٔ بزرگ جهان از نظر مساحت و بزرگترین پایانهٔ فرودگاه در جهان است.بر پایهٔ اطلاعات ژانویهٔ ۲۰۱۵ میلادی، هر هفته بیش از ۸٫۰۰۰ پرواز توسط ۱۴۰ شرکت هواپیمایی به بیش ۲۷۰ مقصد جهان در ۶ قاره انجام می‌شد.

این فرودگاه دارای سه پایانه مجزا با ظرفیت جابه جایی 90 میلیون مسافر در سال است

پایانه شماره 1 فقط دارای یک سالن بوده و برای پروازهای ماهان و ایران ایر می باشد .
پایانه شماره 2 ساختمانی مجرزا رو به روس ساختمان اصلی فرودگاه است و مختص پروازهای قشم ایر و آسمان و تابان و .... می باشد .
پایانه شماره 3 دارای دو سالن مجزای  Aو  B است در پایانه 1 و 3 مسافران می توانند از طریق راه روهای شیشه ای به راحتی به بخش های مختلف از جمله امور گذرنامه مراجعه کنند .برای جا به جایی بین پایانه ها سرویس هایی تعبیه شده اند که در عرض 20 دقیقه از 2 به 3 و در عرض 30 دقیقه از 1 به 3 مسافران را جا به جا می کنند .
برای جا به جایی بین سالن ها نیز می توانید از راه روهای متحرک استفاده کنید
این فرودگاه قطب هواپیمایی امارات و بزرگترین فرودگاه خاورمیانه است .

جهت مشاهده تور دبی اینجا کلیک کنید 

مطالب مشابه :

مجلل ترین هتل های خاورمیانه

اقامت ارزان در گرانترین هتل دنیا

ناشر: آژانس مسافرتی شباویز پرواز
6Ld9QeYjAAAAAA6n-aXWvOcAqXqdJM_-zuKt72QR