27 خرداد ، 1396

رزرو اتاق با قیمت مناسب در یک هتل، یکی از نکاتی است که تمامی مسافران به آن فکر می‌کنند و به دنبال راه حلی درست برای آن می‌گردند. در این مقاله، کجارو رازهایی را به شما می‌گوید تا کمی بیشتر با اسرار رزرو اتاق در هتل‌ها آشنا شوید.

قیمتی که برای اقامت در یک هتل می‌پردازید، بسته به محل هتل، ساختمان آن و مدت زمانی که در هتل می‌مانید، متفاوت است. به‌طور متوسط، طبق گزارش «استاتیستا» (Statista)، هزینه اقامت روزانه برای هتل‌های آمریکا در سال ۲۰۱۵، مبلغ ۱۲۰ دلار بوده است.

برای داشتن اقامتی لذت‌بخش، تاریخ سفر خود را به گونه‌ای در نظر بگیرید که منعطف باشد، از سرویس اتاق صرف‌نظر کرده و با کارمندان هتل مهربان باشید.


اتاقتان را ۳۰ روز زودتر رزرو کنید

«شریل رونزر» (Sheryl Ronser)، مدیرعامل و پایه‌گذار وب‌سایت «استیفول» (Stayful) که مخصوص رزرو هتل بوتیک‌ها است، اعتقاد دارد با رزرو اتاق ۳۰ روز زودتر از موعدی که می‌خواهید در هتل اقامت داشته باشید، می‌توانید اتاقتان را با بهترین قیمت‌ رزرو کنید. با این وجود، اگر یک ماه جلوتر اتاق رزرو نکردید، شانس دیگری هم خواهید داشت. «رونزر» معتقد است برخی هتل‌ها حتی ۷ تا ۱۰ روز زودتر هم قیمت‌های مناسبی دارند.


تا لحظه‌ی آخر برای رزرو اتاق صبر کنید

اگر بتوانید تا لحظه‌ی آخر برای رزرو اتاق صبر کنید، معمولا نرخ مناسبی خواهید یافت، چرا که طبق تحقیقات سایت «پرایس‌لاین» (Priceline)، در یک تاریخ مشخص، ممکن است فقط ۶۰ درصد از ظرفیت هتل‌ها اشغال شده باشد. بنابراین شاید هتل بخواهد باقی ظرفیت خود را با قیمتی بسیار ارزان‌تر از قیمت واقعی پر کند. همچنین ممکن است نرخ‌های ارزان را به جای این‌که در وب‌سایت خود منتشر کنند، از طریق وب‌سایت دیگری به اطلاع مسافران برسانند. بنابراین قیمت‌های لحظه‌ی آخری را در سایت‌هایی نظیر Priceline ،Hotwire و LastMinuteTravel.com چک کنید.

یک نکته‌ی مهم: توقع نداشته باشید که بتوانید در فصل‌های پر‌سفر، برای مقاصد محبوب گردشگری بلیط لحظه‌ی آخری پیدا کنید؛ مثلا برای سواحل فلوریدا در تعطیلات بهاری یا نیویورک در فاصله‌ی بین جشن شکرگزاری و کریسمس.

hotel1


در صورت افت قیمت، پول خود را پس بگیرید

اگر نمی‌خواهید وقتی که به مقصد رسیدید، بی‌اتاق بمانید، اتاقی را از قبل رزرو کرده و هم‌چنان منتظر افت قیمت‌ها در سایتی نظیر Tingo.com بمانید. در صورت افت قیمت، این سایت به‌صورت خودکار اتاق را با قیمت پایین‌تر برای شما رزرو کرده و مبلغ مابه‌التفاوت را به کارت اعتباری باز‌می‌گرداند که از آن استفاده کرده‌اید. طبق گزارش Tingo، میانگین مبلغ بازگردانده شده به حساب مشتریان در اثر افت قیمت برای اتاقی که ۶ ماه زودتر رزرو شده‌، ۶۸ دلار بوده است.


یکشنبه‌ها را در هتل باشید

رزرو هتل در زمان مناسب می‌تواند برای شما مقرون به‌صرفه باشد. طبق اطلاعات سایت Hotwire، روزهای یکشنبه اتاق‌های هتل‌ها کمترین قیمت را دارند. بنابراین می‌توانید طوری برنامه‌ریزی کنید که شب یکشنبه را در هتل باشید و از این طریق، هزینه‌ی اقامت خود را به حداقل برسانید.


 برای رفتن به مکان‌های توریستی، وسط هفته را انتخاب کنید

شهرهایی که مقاصد گردشگری مطرحی هستند، معمولا در تعطیلات آخر هفته که مردم وقت بیشتری برای گردش و سفر دارند، ترافیک سنگینی را تجربه می‎‌کنند. بنابراین قیمت‌ها به موازات افزایش تقاضا، افزایش می‌یابند. در نتیجه اگر بر‌خلاف جریان آب شنا کرده و وسط هفته را برای بازدید از مکان‌های توریستی انتخاب کنید، هزینه اقامت شما کاهش خواهد یافت.


آخر هفته‌ها را به منطقه‌های ارزان‌قیمت بروید

برای اقامت آخر هفته در هتل‌‌ها، به مناطق ارزان‌قیمت بروید؛ چرا که مسافران شاغل در این ایام هتل‌ها را ترک کرده و به خانه باز‌می‌گردند. به‌عنوان مثال، قیمت یک اتاق در یک محله‌ی ارزان و اقتصادی زوریخ در آخر هفته، نصف مبلغ اقامت در آن برای روز عادی هفته است.


از شولدر (فاصله‌ی بین فصل پر سفر و کم سفر) استفاده کنید

به فاصله‌ی بین فصل کم سفر (که به‌دلیل بدی آب و هوا، سفر به یک مقصد گردشگری کم است) و فصل پرسفر (که قیمت‌ها بالا و تراکم سفر به یک مقصد گردشگری زیاد است)، فصل شولدر گفته می‌شود. به‌عنوان مثال، میانگین نرخ روزانه‌ی هتل در پیست اسکی «جکسون هول» (Jackson Hole) در ماه مه، نزدیک به ۱۳۵ دلار است اما در ماه ژوئن، به ۱۹۸ دلار نیز می‌رسد. اگر در فصل شولدر به این منطقه بروید، می‌توانید پیش از شروع شلوغی و گرانی، «یلو استون» (Yellowstone) و «پارک ملی تتون» (Grand Teton National Park) را ببینید.

hotel2

از تخفیف‌های فوق‌العاده در فصول کم‌سفر سال استفاده کنید

این مساله که یک مقصد گردشگری برای یک ویژگی خاص خود مشهور شده‌باشد، بدان معنا نیست که اگر در فصلی غیر از فصل مشهور به آن‌جا سفر کنید، آب و هوای بد یا شرایط نامساعدی را تجربه کنید. به‌عکس، آن‌چه که خواهید دید، تخفیف‌های گسترده برای اقامت است چرا که در فصول کم‌سفر، تقاضا کم‌تر است. به‌عنوان مثال، در منطقه‌ای که به‌واسطه‌ی باران‌های فراوانش شناخته شده است، در فصلی غیر از فصل معروف خود، باران‌های کمتری را شاهد است، اما تفریحات بسیاری را می‌توان با قیمتی بسیار کمتر انجام داد.

حومه‌ی شهر را برای اقامت انتخاب کنید

در حاشیه‌ی شهرهای بزرگ یا متوسط، هتل‌های بزرگی را خواهید یافت که قیمت‌های بسیار مناسبی دارند. به‌عنوان مثال، قیمت یک شب اقامت در سوئیت‌های «دبل تری» (Double Tree) شهر نیویورک و نزدیک میدان تایمز در ماه آوریل، ۲۶۳ دلار است. اما قیمت همین اتاق در همین هتل در «نیوجرسی»، حدود ۱۰۰ دلار ارزان‌تر خواهد بود. به‌علاوه هزینه‌ی پارکینگ هم در هتلی که در حومه‌ی شهر واقع شده باشد، به نسبت مرکز شهر ارزان‌تر یا حتی رایگان است.

hotel3

تاریخ وقایع و رویدادهای مهمی را که در مقصدتان برگزار می‌شوند، بدانید

پیش از برنامه‌ریزی برای یک سفر، مطمئن شوید که در تاریخ موردنظر شما برای سفر، هیچ رویداد مهمی در مقصدتان در حال برگزاری نخواهد بود. در غیر این صورت مجبورید برای یک اتاق، مبلغی نجومی بپردازید. سایت گردشگری یا اتاق بازرگانی آن شهر را حتما چک کنید تا تقویم رویدادهایی را که در شهر برگزار می‌شود دیده و مطمئن شوید در تاریخ مورد نظرتان برای سفر، قیمت‌ها بالا و اتاق‌ کمیاب نیست.

ناشر: آژانس مسافرتی شباویز پرواز
6Ld9QeYjAAAAAA6n-aXWvOcAqXqdJM_-zuKt72QR