26 تیر ، 1396

منطقه دیره دبی یکی از مهمترین مناطق گردشگری تور دبی ترکیبی از بافت تاریخی و مدرن می باشد. که حد فاصل خلیج فارس و شارجه است مرکز شهر دبی می باشد. مکان های گردشگری مشهوری نظیر پارک ممزر، بازار سنتی دوبی و مرکز خرید سیتی سنتر در این منطقه قرار دارند. مزیت هتل های مستقر در این منطقه، ارزانی و نزدیک بودن به بازار و مناطق سنتی دوبی است.


DUBAIDEIRA

Dubai Deira area


منطقه دیره دبی
در شرق شهر دبی واقع شده و از مناطق اصلی شهر   به شمار می آید.سابق بر این به علت مرکزیت تمامی فعالیت های تجاری و اقتصادی عمده شهر در این منطقه به عنوان مزکر شهر شناخته می شده. بازار های سنتی معروف دنیا از جمله بازار طلا،ادویه جات و عطریات در منطقه دیره دبی واقع شده اند .برای گردشگران تور دبی دیره بسیار جداب و دیدنی است

دیره دبی


منطقه دیره دبی قدیمی ترین محله دبی محسوب میشود. دیره دبی از سو به خلیج فارس و از سوی دیگر به خور دبی ( دبی کریک ) منتهی میشود. منطقه قرهود و فرودگاه دبی در همسایگی دیره دبی قرار دارند.
دیره  قلب تجاری دبی است هرچند که در سال های اخیر با گسترش تجاری مناطق اطراف شاهراه شیخ زاید از اهمیت بازرگانی آن کاسته شده است. بندرگاه سعید ( پورت سعید ) که یکی از بندرگاه های کوچک دبی است در این منطه و در ساحل خور دبی واقع شده. کشتی های تفریحی و بعضا باری کوچک از این بندرگاه استفاده میکنند.
دیره  بعد از گسترش خطوط مترو دبی به این منطقه رشد زیادی داشته است. برج های تجاری زیادی در این منطقه در حال ساخت می باشد.
هتل ها و مراکز خرید و فروشگاه های بزرگی در منطقه دیره قرار گرفته اند. مرکز خرید بزرگ سیتی سنتر دبی در بخش جنوبی دیره دبی قرار گرفته.                                                                                                                               

تفریحات و سرگرمی در منطقه دیره دبی

–برج ساعت دیره دبی که قبل از استقلال امارات متحده ساخته شده و یکی از سمبل های دبی محسوب میشود.
-کشتی های تفریحی خور دبی و تفریحات آبی در این منطقه
-پارک ساحلی الممزر که میتوانید به شنا در خلیج فارس بپردازید و از قدم زدن در این پارک لذت ببرید.
-سینمای سینه سیتی در مرکز خرید القریر که بزرگترین سینمای زنجیره ای خاورمیانه است.
– سینمای ووکس واقع در مرکز خرید سیتی سنتر که جدیدترین فیلم های روز دنیا را نمایش میدهد.
-کلوپ گلف خور دبی ( دبی کریک ) که علاقمندان بازی گلف میتوانند از آن استفاده کنند.
-مرکز خرید بزرگ سیتی سنتر دیره دبی که بزرگترین و معروفترین برند های لباس دنیا در آن شعبه دارند. این بازار شامل ده ها رستوران و کافه و فروشگاه های فروش پارچه و عطر عربی میشود. همچنین هایپر مارکت کارفور نیز در سیتی سنتر دیره واقع شده

DEIRADUBAI
علاوه بر این منطقه دیره در بین گردشگران تور دبی محبوبیت زیادی دارد این منطقه  شامل بسیاری از هتلها،رستورانها،مراکز خرید و کافه های فوق العده مدرن می باشد. اگرچه دیره در دبی جایگاهش را به عنوان مرکزیت تجاری و اقتصادی شهر از دست داده ولی همچنان به عنوان جایگاه جذب توریست،مسافران بی شماری را به خود جلب می کند.

 موقعیت جغرافیایی منطقه دیره دبی


دیره دوبی یکی از شلوغ ترین مناطق دبی و دارای بسیاری از دیدنی ترین مکان های امارات متحده عربی می باشد. ترکیبی زیبا از معماری سنتی عرب و معماری مدرن را به نمایش می کذارد.

دیره دبی دارای برخی از بی نظیرترین عجایب ساختاری جهان می باشد که از جمله آنها می توان اشاره کرد به

تونل زیرآبی شینداگها دبی Al Shindagha Tunnel
پارک ساحل الممزر دبی Almamzar Beach Park
گالری آیس رینک دبی Galleria Ice Rink
گالری آیس رینک دبی Galleria Ice Rink
بازار عطریات دبی Perfume Souk
بازار ادویه جات دبی Spice Souk
بازار طلا دبی Gold Souk

هتل های منطقه دیره در دبی

دیره به عنوان یکی از مناطق اصلی امارات متحده عربی میزبان بسیاری از بهترین هتل های دبی می باشد . انواع هتل های سه ستاره , چهار ستاره و پنج ستاره در منطقه دیره بهترین خدمات را به مهمانان تور دبی دیره  ارائه میدهند

DUBAIDEIRA_1

از بهترین هتل های دیره دبی میتوان به نمونه های زیر اشاره کرد

هتل حیات ریجنسی دیره دبی
هتل سیتی سیزن دیره دبی
هتل کرون پلازا دیره دبی
هتل ریویرا  دیره دبی
هتل نیهال دیره دبی


منطقه دیره دارای برخی ازمدرنترین مراکز خرید امارات از جمله دیره سیتی سنتر،القریرسنتر،همرعین سنتر،و المنال سنترمی باشد.خرید در این مراکز خرید فاقد مالیات بوده.همچنین بازارهای قدیمی از جمله بازار معروف طلا،ادویه جات، و عطریات نیز در دیره واقه شده اند. همچنین مرکز خرید برج های دوقلو واقع در خیابان بانی یاس منطقه دیره سه طبقه مجهز و دارای برند های مارک می باشد .

_______________

از مراکز خرید دیره عبارت اند از:

    دیره سیتی سنتر* Deirah City Center
    القریر سنتر* Al Ghurair Center
    همرعین سنتر* Hamarain Center
    المنال سنتر* Almanal Center
    مرکز خرید برج های دوقلو* Deirah Twin Towers

تنوع رستورانهای دبی بسیار چشمگیر است. اکثر رستوران های دبی در داخل هتل ها قرار دارند ولی رستوران های بسیار خوبی نیز در گوشه وکنار شهر بصورت مستقل فعالیت می نمایند . غذاهای مکزیکی ، غذاهای ایتالیایی ، غذاهای کشور های مدیترانه و خاورمیانه و غذاهای ژاپنی در رستوران های دبی یافت می شود.


از بهترین رستورانهای دیره دبی عبارت اند از :

رستوران الدوار با کوزین عربی،بین المللی و خاورمیانه* Al Dawaar resturat
رستوران آبشار با کوزین کباب های آسیایی* Abshar Resturant
رستوران آبسینیان با کوزین آفریقایی* Abesinian restaurant
رستوران الرقه با کوزین آسیایی* Al Rigga resturant
رستوران هندی اکبر* Akbar Resturant

سعی بر این است  کاملترین اطلاعات در باره مناطق توریستی دبی اعم از هتل های دبی, مراکز خرید دبی , جاذبه ها و دیدنی های دبی و ... را در اختیار گردشگران تور دبی قرار دهیم تا بتوانند با این اطلاعات از سفر به دبی بیشترین استفاده را ببرند
ناشر: آژانس مسافرتی شباویز پرواز
6Ld9QeYjAAAAAA6n-aXWvOcAqXqdJM_-zuKt72QR