17 مهر ، 1396سفر رفتن یکی از بزرگ ترین تفریحات همه ی ما است. اما برای بسیاری از ما پیش آمده که به دلیل فراموش کردن مسایل مهم قبل از سفر و در حین آن، سفرمان چندان هم خوب پیش نرود. بهتر است قبل از سفر بعدی تان، این لیست را همراه خود داشته باشید تا از مهم ترین اشتباهات سفر که بیشتر افراد معمولا مرتکب می شوند جلوگیری کنید. با الی گشت همراه باشید.


۱- بار بیش از حد


احتمالا برای شما هم پیش آمده که قبل از سفرتان، لباس ها و لوازم زیادی را در چمدانتان بگذارید و بعد از سفر متوجه بشوید که بسیاری از آن ها را نیاز نداشته اید و استفاده هم نکردید. علاوه بر این که جمع کردن لوازم غیر ضروری بارتان را سنگین تر می کند، در بعضی موارد باعث می شود که مجبور به پرداخت هزینه اضافی برای بارهایتان بشوید. بهتر است در سفرهایتان تنها لوازم ضروری و کمترین لباس ممکن را بردارید و چیزهایی که در طول سفر نیاز دارید را از شهر مقصدتان بخرید.

2۲- بودجه بندی اشتباه

ممکن است بودجه ای کلی برای سفرتان در نظر گرفته باشید و در حین سفر دچار کسر بودجه بشوید. بهتر است همیشه قبل از سفر تحقیقات لازم را درباره هزینه های سفر به مقصدتان انجام بدهید و مبلغی را برای هزینه های اتفاقی و غیر قابل پیش بینی کنار بگذارید. اینطوری می توانید با خیال راحت تری از سفرتان لذت ببرید.

3
۳- نداشتن بیمه سفری

بیمه سفری را دست کم نگیرید. خیلی از ما این گزینه مهم را نادیده می گیریم که ممکن است بعدا هزینه های سنگینی برایمان داشته باشد. از مزایای داشتن بیمه، پوشش هزینه های پزشکی سفر، هزینه لغو پرواز ها و… است که می تواند از خسارات جدی به شما جلوگیری کند.

1۴- عکس گرفتن بیش ازحد

تا به حال برایتان پیش آمده که آنقدر سرگرم عکس گرفتن از منظره ای بشوید که متوجه شوید اصلا خود منظره را ندیده اید؟ درست است که هیجان سفر به جای جدیدی که احتمالا تنها یک بار به آن سفر می کنیم، ما را ترغیب به گرفتن عکس های متعددی می کند، اما حواستان باشد زیاده روی نکنید و کمی هم مقصد را با چشمانتان ببینید!

6۵- تبدیل ارز در خارج از فرودگاه

برای گرفتن تاکسی، خرید بلیط سفر با وسایل حمل و نقل عمومی و موارد دیگر، نیاز به پول رایج مقصدتان دارید. به محض اینکه پایتان را از فرودگاه بیرون می گذارید، به ارز رایج نیاز دارید و بهتر است کار تبدیل ارز را به جای داخل شهر، در فرودگاه انجام بدهید. فرودگاه ها نرخ مبادله ی بهتری دارند و در مقابل پیدا کردن یک صرافی خوب در مقصد، زمان بسیار کمتری را از شما می گیرند.

7۶- برنامه ریزی بیش از حد

ممکن است لیست بلند بالایی از جاذبه های شهر مقصدتان را تهیه کرده باشید و قصد بازدید از تمام آن ها را داشته باشید. اما بازدید از همه ی جاذبه ها، نه تنها وقت زیادی می خواهد، بلکه بسیار هم شما را خسته می کند. بهتر است کمی در سفرتان وقت استراحت در نظر بگیرید و از کوچک ترین تجربیات آن، مثل قدم زدن در خیابان ها هم لذت ببرید.

5


www.eligasht.com  : منبع

ناشر: آژانس مسافرتی شباویز پرواز
6Ld9QeYjAAAAAA6n-aXWvOcAqXqdJM_-zuKt72QR