23 آبان ، 1395
همه چیز درباره پگاسوس_pegasus_airlines_شباویز_پرواز_نوروز_94

1: چگونه می توانم بلیط هواپیمایی پگاسوس را تهیه کنم ؟

 • شما می توانید از سایت رسمی هواپیمایی پگاسوس و یا از دفاتر معتبر فروش آژانس های هواپیمایی بلیط خود را تهیه فرمائید . شرکت خدمات مسافرتی شباویز پرواز می تواند شما را در این امر یاری کند.

2: آیا پروازهای هواپیمایی پگاسوس قابلیت کنسلی و یا تغییر تاریخ را دارند؟

 1. بلیط های هواپیمایی پگاسوس دارای شرایط انتخابی می باشد . 1.بلیطهای پکیج اکونومی . 2.بلیطهای پکیج ویژه . و بلیطهای پکیج خاص
 • بلیط اکونومی : شامل ارزانتریتن بلیط +20 کیلو گرم بار مجاز +8 کیلوگرم داخل کابین که در صورت کنسلی و یا تغییر تاریخ شامل جریمه زیاد است.
 • بلیط ویژه : شامل ارزانترین بلیط +25 کیلوگرم بار مجاز+8کیلوگرم داخل کابین + منوی ساندویچ و نوشیدنی با کمترین جریمه کنسلی .و تغییرتاریخ می باشد .
 • بلیط خاص:شامل ارزانترین بلیط +30کیلوگرم بار مجاز+8کیلوگرم داخل کابین +منوی غذایی کامل طبق برنامه پروازی . انتخاب صندلی خاص کنسلی تا 72 ساعت قبل پرواز می باشد .

3: آیا هواپیمایی پگاسوس کترینگ (( پذیرایی)) دارد؟

 •  هواپیمایی پگاسوس به دلیل ارائه ارزانترین بلیط در کلیه مسیرهای خود کترینگ ندارد و لی مسافرین می توانند در داخل هواپیما و یا 24 ساعت قبل از پرواز خود بصورت آنلاین و یا از طریق شر کت خدمات مسافرتی شباویز پرواز اقدام به خرید منوی غذایی خود با 50% تخفیف نمایند.

4: برای خرید بلیط ارزان چه راهکارهایی وجود دارد؟
 • هواپیمایی پگاسوس جهت رفاه حال مسافرین همیشه 5 الی 6 ماه زودتر سیستم خود را جهت پیش فروش باز می کند.  مسافرین با برنامه ریزی مناسب می توانند از ارزانترین بلیط ها در کلیه مسیرها استفاده نمایند .

5: آیا قیمت بلیط های هواپیمایی پگاسوس مصوب می باشد ؟

 • جواب این سوال هم مثبت است و هم منفی. در مسیرهای داخلی ایران به دلیل اینکه سیستم های دولتی میزان نرخ را تصویب می کنند ، به دو صورت عادی و بیزینس کلاس مطرح می کنند. امادر مسیرهای خارج از ایران ایرلاین هواپیمایی نسبت به ایرلاین هواپیمایی دیگر فرق می کند.خوب است بدانید که حتی در قسمت عمومی یک هواپیما با توجه به کلاس بندی آن متفاوت خواهد بود.
6: کلاس های پروازی به چه صورت است؟
 • شرکت  هواپیمایی پگاسوس برای درآمد بیشتر از بلیط قسمت سالن عمومی هواپیما را هم به چهار قسمت تقیسیم می کنند و پایین ترین نرخ پروازی مربوط به کلاس C می باشد.

7: آیا نرخ هایی که در برد بالا آمده ثابت می باشد؟

 • با توجه به توضیحات قسمت بالایی خیر ثابت نمی باشد البته برای پروازهای خارجی حتی ممکن است کمتر یا بیشتر باشد.قسمت های بالا را مطالعه کنید.

8: آیا تجربه و مهارت کانتر بلیط پگاسوس تاثیری در کیفیت رزرو بلیط دارد؟

 • بله ، دقت و داشتن مهارت و آگاهی کافی برای رزرو بلیط بسیار موثر و مهم است. باید به تمامی گزینه و امکاناتی که در اختیار رزرو کننده قرار می گیرد مطلع بود و از تمامی امکانات به بهترین شکل استفاده کند.
 • تنوع ایرلاین ها و سبک رزرواسیون  آن مسیرها زیاد است، باید  همه ی اطلاعات به خوبی و با سرعت عمل چک شود. بعضی پروازها ممکن است که یک توقف داشته باشند. زمان دقیق توقف و مناسب بودن آن با پرواز بعدی ، در بعضی از موارد  بلیط دارای آفر بدون کنسلی با امتیاز برگشت و .... می باشد.
 • چک کردن زمان رسیدن و برگشت برای حداکثر استفاده ممکن مسافر از جمله خدماتی که باید از  طرف کانتر در  ایران به مسافر اطلاع داده شود ...

9: پروازها چارتری چیست و خدمات آن نیز ارائه می گردد؟

 • پروازهای چارتری یعنی اجازه تمام یا قسمتی از صندلی های یک هواپیما و یا یک مسیر پروازی برای یک مدت معلوم که معمولا توسط آژانس های مسافرتی و ارگانها انجام می شود.
 • چارتر کنندگان در زمان خلوتی (لو سیزن، زمان کم فروش ، LOW SEASON) رو به فروش بلیط تک آورده و حتی حراج می نمایند بطوری که مثلا بلیط مشهد به تهران به قیمت 20 هزار تومان هم می رسد! ولی در ایام شلوغ (های سیزن، زمان پر فروش ،HIGH SEASON) بلیط تک اصلا نمی فروشند و روی تور طوری قیمت را می بندند که بلیط حداقل چند برابر قیمت مصوب آن در می آید ؟ اما چون روی تور می باشد قیمت بلیط هواپیما آن مخفی و غیر قابل پیگیری می باشد (ساده است حراج در خلوتی و گران فروشی در شلوغی)
 • بله ما هم این موارد را بررسی می نماییم در کل ما اولین فاکتوری که برای مسافر در نظر می گیریم مناسب بودن قیمت می باشد.

10: رزرو صندلی خالی و یا اضافی به چه صورت است؟

مهمانان ممکن است برای راحتی خود یک صندلی اضافی رزرو کنند. ( بعضی اوقات به دلیل شرایط بهداشتی )  گاهی اوقات مهمانان می خواهند وسایلی از قبیل آلات موسیقی ، وسایل شکستنی ، چمدان دیپلماتیک و ... همراه خود داشته باشند.

کسانی که صندلی اضافه می خواهند می توانند رزرو کنند اما نمی توانند ساک وسایل معمولی ، لباس یا غذا بر روی آن حمل کنند.

شرایط رزرو صندلی برای وسایل :

 • اقلام با ارزش و یا شکننده ، آلات موسیقی و یا چمدان دیپلماتیک
 • باید حداکثر وزن چمدان 75 کیلوگرم باشد
 • هزینه رزرو صندلی باید همان زمان پرداخت شود.

11:خرید اضافه بار از هواپیمایی پگاسوس به چه صورت می باشد؟

خرید اضافه بار موضوع بسیار مهمی است. با یک اشتباه یا سهل انگاری شما مجبور می شود هزینه ی قابل توجهی را بابت اضافه  بار خود بدهید. پیشنهاد شباویز به مسافرین عزیز این است که حداقل 24 ساعت قبل از پرواز هواپیمایی پگاسوس اقدام به خرید اضافه بار از دفتر رسمی فروش بلیط های پگاسوس (شباویز)  خرید بفرمایید.

در ادامه توضیح مفصلی از خرید اضافه بار تهیه و تدوین شده است . لطفا کلیک کنید.

ناشر: آژانس مسافرتی شباویز پرواز
6Ld9QeYjAAAAAA6n-aXWvOcAqXqdJM_-zuKt72QR