24 آبان ، 1395

هواپیمایی ترکیش(Turkish Airlines)

درباره هواپیمایی ترکیش

قدرتمند ترین ناوگان هواپیمایی کشور ترکیه ، هواپیمایی ترکیش (Turkish Airlines)  است. مهم ترین پیمانکار ترانزیت ورود و خروج در مسیر هوایی در کشور ترکیه است که در فرودگاه آتاتورک قرار دارد. و می توان گفت به بیش از 200 فرودگاه بین المللی پرواز دارد. مقام چهارمین شرکتی که مسیرهای پروازی زیادی دارد برای شرکت خوب و معتبر ترکیش می باشد، هواپیمایی ترکیش  ۲۴۷ مسیر پروازی دارد.
TurkishAirlines_shabavizparvaz_13

انواع کابین ها در هواپیمایی ترکیش

  • کلاس بیزینس (Business Class)
  • کلاس کامفورت (Comfort Class)
  • کلاس اکونومی (Economy Class)

کلاس بیزینس (Business Class) :

در کلاس "اکونومی" فضایی بین ۳۱-۳۲ اینچ (معادل ۷۸ سانتی‌متر) به مسافر ارائه می‌شود که شامل پشتی صندلی ۱۵ سانتیمتری و فضای استراحتی جهت قرارگرقتن پا می‌باشد.
همچنین براساس نوع هواپیما سیستمی دیجیتال شامل ال سی‌دی، Mp3 player، رادیو و ... می‌باشد، که مسافران ‌پروازهای بین‌المللی می‌توانند از بین شمار زیادی از برنامه‌ها، فیلم‌ها و موسیقی ملل، بر حسب علاقه خود، دست به انتخاب بزنند.
در زمینه پذیرایی نیز، این شرکت مجموعه‌ای از غذاهای ملل و سنتی ترکیه (سرد و گرم)، را در وعده‌های مختلف صبحانه، ناهار و شام، بسته به زمان پرواز ارائه می‌دهد.
ترکیش ایر جهت رفاه هرچه بیشتر مسافران خود، در پروازهای خارجی، خدمات گسترده‌ای را در زمینه "غذاهای ویژه" ازجمله رژیمی، غذاهای مورد تأیید مذاهب مختلف و ... ارائه می‌دهد.

کلاس کامفورت (Comfort Class)  :

کلاس "Comfort" یا راحت این شرکت در هواپیماهای B777-300 دارای فضایی با ابعاد ۴۶ اینچ (معادل ۱۱۶ سانتیمتر) در ۱۹.۵ اینچ (معادل ۵۰ سانتیمتر) و در سه ردیف (۲-۳-۲) می‌باشد. از دیگر امکانات این کلاس پروازی می‌توان به مانیتورهای شخصی ۱۰.۶ اینچی، چراغ مطالعه مخصوص هر صندلی و ... می‌باشد. رستوران بیزینس کلاس با ارائه غذاهای سرد و در ظروف چینی و به همراه دسر، میوه و متخلفات دیگر سرو می‌شود.

کلاس اکونومی (Economy Class) :

کلاس "بیزینس" با ارائه صندلی‌هایی به طول ۷۵ اینچ (معادل ۱۸۸ سانتیمتر)، با امکان خواباندن کامل صندلی، چراغ مطالعه، میز مرکزی با دارا بودن قابلیت جابه‌جایی و... به همراه خدمات یک رستوران واقعی در زمینه پذیرایی، بالاترین سطح کلاسی این شرکت به شمار می‌رود.

TurkishAirlines_shabavizparvaz_11

TurkishAirlines_shabavizparvaz_02

بار مجاز  هواپیمایی ترکیش:

مقدار بار مجاز هواپیمایی به نوع بلیط شما و مبدا و مقصد سفر شما بستگی دارد. لطفا قبل از خرید بلیط به جزئیات خرید بار دقت فرمایید. اما در اینجا مقدار حدودی بار ها را ذکر می کنیم:

کلاس تجاری : 30 کیلوگرم

کلاس راحت : 20 کیلوگرم

کلاس اقتصادی : 20 کیلوگرم

**میزان بار مجاز برای نوزاد (تا دو سال) ده کیلوگرم به همراه یک کریر جمع شدنی است . **

TurkishAirlines_shabavizparvaz_03

تاریخچه هواپیمایی ترکیش :

این شرکت هواپیمایی در 20 می 1933 به عنوان یک شرکت دولتی ترکیه شروع به کار کرد. در ابتدا کار خود در یکی از بخش های وزارت دفاع کشور مشغول به فعالیت بود. در آن زمان دو هواپیما ی پنج نفره ، دو هواپیمای چهار نفره و یک توپولوف 10 نفره ، تمام دارای این شرکت بود. در سال 1938 در بخش حمل و نقل کشور قرار گرفت.

دولت ترکیه در سال 1956 نام این ایرلاین را Turk Hava Yollari (THY) نامید. سپس به اتحادیه جهانی هواپیمایی (IATA) پیوست و یک سال بعد با فروش بخشی از سهام به شرکت بریتیش ایرویز ، از خدمات فنی این شرکت بهره برد.

هواپیمایی ترکیش

TurkishAirlines_shabavizparvaz_03

 هواپیمایی ترکیش

TurkishAirlines_shabavizparvaz_04

 هواپیمایی ترکیش

TurkishAirlines_shabavizparvaz_05

 هواپیمایی ترکیش 

TurkishAirlines_shabavizparvaz_06

هواپیمایی ترکیش

TurkishAirlines_shabavizparvaz_07

 هواپیمایی ترکیش 

TurkishAirlines_shabavizparvaz_08

 هواپیمایی ترکیش

TurkishAirlines_shabavizparvaz_09

 هواپیمایی ترکیش 

ناشر: آژانس مسافرتی شباویز پرواز
6Ld9QeYjAAAAAA6n-aXWvOcAqXqdJM_-zuKt72QR