29 آبان ، 1395

10

در سال های اخیر، هتل های All Inclusive از محبوبیت رو به رشدی برخوردار بوده است.در فصل تعطیلات، تور گردان ها انواع و اقسام سرویس های All Inclusive را بعضاً با قیمت های مناسب در معرض انتخاب گردشگران قرار می دهند. با توجه به این واقعیت که امروزه خانواده ها به دنبال یافتن شیوه هایی مقرون به صرفه برای سفر رفتن هستند، این موضوع اهمیت زیادی پیدا کرده است.


  • بد نیست بدانید All inclusive در فارسی به «جامع و کامل» یا «شامل همه چیزهای مربوط» ترجمه می شود.


به طور سنتی All inclusive یکی از گران ترین شیوه های رزرو جا در هتل محسوب می شود چرا که این سرویس شامل تمام وعده های غذایی (صبحانه، ناهار، شام)، میان وعده ها و آبمیوه ها است و ارائه این خدمات طبعاً هزینه های هتل را افزایش می دهد.

با این حال از آنجا که All inclusive تمام نیازهای غذایی مهمانان را پوشش می دهد، می تواند صرفه جویی عظیمی برای گردشگران به همراه داشته باشد.


208608_JTT1o3eu

در واقع این سرویس باعث می شود که گردشگران در تعطیلات از یک سو از دغدغه تهیه خوراک رها شوند و ساعات خوشی را تجربه کنند، و از سوی دیگر سه وعده غذا با مخلفات تحویل بگیرند.

بر این اساس به نظر می رسد هر چند سرویس All inclusive اندکی هزینه رزرو را بالا می برد ولی از آنجا که افراد می توانید با همین هزینه اندک، سه وعده غذا دریافت کنند (به همراه میان وعده و آبمیوه)، گزینه کاملاً ارزشمندی است.

  • کارشناسان معتقدند که All inclusive برای آن دسته از گردشگرانی که معمولاً اوقات خود را در استخر هتل می گذرانند و یا در نزدیک ترین ساحل وقت گذرانی می کنند، بسیار مناسب است.


_______30_20120522_1802278452

  •  ولی به آن دسته از گردشگرانی که در جریان سفر مدام از هتل خارج می شوند، به پیک نیک های یک روزه می روند، شب ها تا دیروقت بیرون می مانند و در رستوران های محلی غذا صرف می کنند، استفاده از All inclusive توصیه نمی شود.


به نظر می رسد، آپارتمان های خودپذیرا (self-catering) که گردشگران خود در آنها به تهیه و پخت و پز غذا می پردازند، و یا اقامتگاه های موسوم به «تخت خواب و صبحانه» (Bed & Breakfast - اتاق جهت اقامت به همراه یک وعده صبحانه و نه هیچ وعده غذایی دیگر) بیشتر به کار این افراد می آید.


3d_white_man_on_plane

در همین رابطه و با توجه به نزدیک شدن به فصل سفر و این مسئله که استقبال از مقاصد گردشگری All Inclusive همیشه در صدر سبد خانوارها و گردشگران میباشد در رابطه با انتخاب مقاصدی که هتل های All Inclusive ارائه میدهند یک سری مقالات به شما دوستان کمک نماید تا مقصد بهتری را برای سفرهای خود انتخاب نمایید.

  • کشورهای زیادی در دنیا خدمات هتل هایشان به صورت All inclusive میباشد (مانند بلغارستان، مکزیک، پورتو ریکو، دومنیکن و . . .) اما در این مطلب قصد داریم به شهرهای مهم کشور ترکیه و قبرس شمالی بپردازیم .


  • مقاله کوتاه در باره سفر و امکانات شهرهای ساحلی ترکیه و قبرس شمالی و All inclusive

 هر موقع از سفر صبحت می کنم یاد سخن حکیمانه شکسپیر می افتم که می گفت ((در خانه رفاه بیشتر و در سفر رضای بیشتر)) حال در این زمانه و با پیشتر فت امکانات چقدر این گفته صحت داره باید راجب به اون بیشتر فکرکرد چون به نطر من در بسیاری از هتلهای ترکیه اسایشی را فراهم کردن که حتی در خانه خود مون پیدا نمیشه.

چند روز پیش که مدیریت سایت مثل همیشه با تفکرات بکر به من زنگ زدو راجب موضوع امکانات هتلهای شهرهای ساحلی با هم صبحت کردیم یه مرتبه به فکر رفتم که بعد از این همه سال فعالیت در این صنف و سالها لیدر بودن در شهرهای مختلف ترکیه، واقعا مسافر ایرانی کجا بره بهتره؟1282727207_5


1:ایا شهرهای ساحلی مناسب حال مسافرین ایرانی هست?
2:آیا رفتن به هتلهای 3 و 4 ستاره در شهرهای ساحلی گز ینه خوبی است یا نه؟
3:ایا همه هتلهای 5 ستاره خوب هستند?
4:ایا مسافرین ایرانی از خدمات در شهرهای ساحلی راضی هستند؟
5: اصولان مسافر ایرانی چه انتظاری از امکانات باید داشته باشد ؟

  • اینها همه سئولاتی بود که دوباره توی ذهنم جرقه زد .
در واقعه از اونجایی که از سال 1379 با شروع شدن تورهای شهرهای ساحلی بصورت گسترده بنده در سمت لیدر در کلیه این شهرها حضور داشتم نکاتی به ذهنم رسید که خالی از لطفا نیست که با دوستان عزیزم در میان بزارم.


اصولا هتلها شهرهای ساحلی ترکیه با خدماتی به نام اولترا ال این کلوسیو (UALL) ویا ال این کلوسیو (ALL) در حال خدمات دادن به مسافران می باشند که مواردی که ذکر شد هیچ ربطی به کیفیت هتل ندارد بلکه سیستم غذایی هتل مد نظر می باشد که تا حد امکان امروز راجب اونها صحبت میکنیم.

سیستم ال این کلوسیو :به خدمات هتلهای اتلاق می شه که جهت اقامت با کلیه سرویسهای غذایی از جمله صبحانه . ناهار. شام میان وعده . عصرانه آبمیوه های محلی و تولیدات خود کشور ترکیه را در بر می گیر که سیستم ال در هتلهای 3 و 4 و 5 ستاره می باشد.

ساعات ارائه این خدمات از ساعت 7:30 صبح تا ساعت 23:30 شب می باشد ولی این مورد را باید در نظر گرفت که وقت کلیه خدمات ساعات مشخص خود را دارد مثلا صبحانه از 7:30 تا 10 می باشد.

سیستم اولترا ال این کلوسیو : به سرویسی اتلاق می شود که تمام موارد و سرویس غذایی که در ال وجود دارد دارا ولی آبمیوه از ساعت 24 شب به بعد هم سرو می شود که البته از نظر استاندار هتلی که اولترا ال می باشد خدمات غذایی با کیفیت بالا ارائه نماید ولی متاسفا نه در برخی از هتلها فقط اسم اولترا را یدک می کشن که به این مورد باید توجه کرد .

به طور مثال یک هتل 5 ستاره یو ای ال ممکن است کیفیت پایین تری نسبت به یک هتل 5 ستاره ال داشته باشد .

در برخی از هتلها تمام استانداردها رعایت و در برخی دیگر متاسفانه نه ولی برخی از هتلها در خدمات خود مینی بار رایگان و برخی از وسایل تفریحی خود را به صورت رایگان ارائه می کنند ولی در کلیه هتلها استفاده از بیلیارد . ووسایل بازی الکترونیکی و موتوری به صورت پرداخت وجه قابل استفاده می باشد.

در این اواخر تقریبا از سال 2001 میلادی هتلهای بسیاری مخصوص در منطقه مختلف شهرهای ترکیه ساخته شده که هر کدام از این هتلها با وسعتهای مختلف و امکانات کم و بیش از یکدیگر در حال ارائه خدمات می باشد .

حالا می رسیم به سئوالات


mennyi
در جواب سئوالات باید گفت که ابتدا هدف از سفر به این شهرها ساحلی چیست به هر حال هر کسی برای سفر خود هزینه را در نطر می گیرد که نسبت به امکاناتی است که در ذهن دارد حال این امکانات از نظر محل خواب . غذا . و امکانات استخر سونا و سرگرمیهای هتل می باشد در مدت 11 سال لیدری که در شهرهای ساحلی داشتم همیشه با این جمله مواجه شدم که ای کاش یه مقدار بیشتر پرداخت می کردیم تااز هتل بهتری استفاده کنم ولی کانتر و یا آژانس ما رو راهنمایی درست نکردن!

و حال که در آژانس هواپیمایی مشغول فروش این تور ها هستم وقتی به مسافر(( البته برخی)) می گویم که با کمی هزینه بیشتر می توانید هتل بهتری بگیرید با جواب ما فقط می خواهیم شب تو اتاق بخوابیم و اصولا با هتل کار نداریم . مواجه می شویم شرکتهای خدمات مسافرتی به هر حال محصولاتی را برای ارائه کردن دارند که ازهتل 1 تا 5 ستاره می باشد ولی در نهایت این انتخاب مختص مسافر می باشد.

همانطوری که می دانید بسیاری از هتلهای 3 و 4 ستاره در مناطق ساحلی ترکیه هم به صورت ال این کلوسیو فعالیت دارند ولی باید به این مسئله توجه کرد که امکانات و خدمات غدایی در چه حدی است .

ایا این هتلها توقع ما را براورد می کند یا نه به قول یک دانشمند انگلیسی چه دادیم، که چه چیزی می خواهیم؟ یا به قول بزرگان کشور خودمون هر چقدر پول بدی اش می خوری ولی به نظر من همه این موارد با یک کمی تحقیق و اطلاعات گرفتن بیشتر از سایتهای معتبر و اژانسها خوب با کمترین هزینه بیشترین آش رو ما بخوریم.

سئوال : هتلها نسبت به نرخ و قیمتشان چقدر ارزش دارند؟ سئوالی است همیشه آژانسهای همکار و مسافرین در پی اون هستند .اصولا به دلایل و مسائل اقتصادی که البته در کل جهان وجود دارد شاید برخی از هتلها نسبت به مبلغی که پرداخت می شود ارزش نداشته باشد ولی باید به این مسئله خیلی توجه کرد که هزینه هتلها و ایرلاینها بصورت دلار پرداخت می شود و به دلیل مشکلات ارزش دلار در برابر ریال این هزینه ها مقداری سنگین به نظر بیان پس این مشکل همه ما را باید یه مقدار دست به عصا تر بکن، چه ما به عنوان شرکتهای خدمات مسافرتی و چه شما به عنوان مسافر ،ما باید به دنبال هتلهای با کیفیت بالا و نرخ ارزانتر و مسافرین با کمی تحقیق انتخاب درستی را انجام بدیم .

ناشر: آژانس مسافرتی شباویز پرواز
6Ld9QeYjAAAAAA6n-aXWvOcAqXqdJM_-zuKt72QR