آنچه باید درباره رئیس جمهور فرانسه و همسرش بدانید

مطالب خواندنی 24 اسفند ، 1396 5 دقیقه

بریژیت تروینو که روزگاری نه چندان دور یک معلم مدرسه ی ساده بود به زودی به عنوان بانوی اول فرانسه همراه با شوهرش امانوئل ماکرون وارد کاخ الیزه خواهد شد. امانوئل ماکرون جوان روز یکشنبه موفق شد با غلبه بر مارین لوپن جنجالی به عنوان جوان ترین رییس جمهور فرانسه انتخاب گردد. بریژیت که ۲۴ سال از همسر خود بزرگ تر است در دوران مدرسه و در زمانی که امانوئل تنها ۱۵ سال داشته در مدرسه ی شهر آمیان به وی تئاتر یاد می داد.

در طول دوران رقابت های سخت انتخاباتی وی در کنار شوهر جوان خود بوده و نقش بسزایی در رسیدن ماکرون به مقام ریاست جمهوری فرانسه ایفا کرد. تروینو اکنون مهیا می شود که نقشی کلیدی را در دولت آینده ی همسرش به عهده بگیرد. در ادامه قصد داریم شما را با این بانوی اول فرانسه آشنا کنیم.


12بریژیت تروینو معلم سابق دوران دبیرستان شوهرش امانوئل ماکرون به زودی به عنوان بانوی اول فرانسه رهسپار کاخ الیزه خواهد شد.


بریژیت کوچکترین فرزند خانواده ی تروینو بوده و خانواده ی او در شهر آمیان فرانسه به خاطر شیرینی هایی که تولید می کنند شهرت بالایی دارند. یکی از شیرینی های بادامی این خانواده به نام «macaroon» بسیار معروف است.

2بریژیت ۶۴ سال و امانوئل ۳۹ سال سن دارد که به معنای ۲۴ سال اختلاف سنی بین این دو است.


تروینو معلم تئاتر ماکرون بوده است. این دو اولین بار در حالی که ماکرون تنها ۱۵ سال سن داشت در شهر آمیان با هم ملاقات کردند. تصاویری از این دو در دورانی که شاگرد و معلم بوده اند در شبکه های اجتماعی منتشر شده است.

3
در سال ۲۰۰۶ تروینو از شوهر بانکدار خود جدا شد و سال بعد با ماکرون ازدواج کرد.


از آن زمان تاکنون تروینو همواره در کنار ماکرون بوده است.

4

ماکرون پدر ناتنی سه فرزند تروینو (دو دختر و یک پسر) است. در این عکس می توانید تیفانی در سمت چپ و لاورنس در سمت را در یکی از کمپین های انتخاباتی امانوئل ماکرون ببینید.


تفاوت سنی بین این دو یه شدت مورد توجه رسانه های محلی قرار گرفته است با همه ای این شرایط این دو با هم به موفقیت و شهرت رسیده اند.

5این دو در آپارتمانی در شمال فرانسه زندگی می کنند. در عکس می توانید تروینو را در حال مصاحبه با روزنامه نگاران در برابر منزل شخصی شان ببینید.


بر اساس گزارش ها این زوج شدیدآ عاشق فرهنگ انگلیسی هستند. تروینو در این باره به رسانه ها گفته است: “ما به شدت بریتانیا را دوست داریم و هر ساله بلااستثنا از این کشور دیدن می کنیم. ما برای خوشگذرانی به لندن می رویم ولی من و امانوئل علاقه ی زیادی به پیاده روی داریم. ما دوست داریم به قدم زدن های طولانی در شهر بپردازیم و با مردم صحبت کنیم. ما عاشق پیاده روی هستیم”.

6همچنین آن ها علاقه ی زیادی به اسکی کردن دارند. در این عکس می توانید امانوئل و تروینو را در حالی که به دوربین ها لبخند می زنند در حال رفتن به مناطق کوهستانی جنوب غرب فرانسه برای اسکی کردن هستند.
تروینو به خاطر علاقه اش به دنیای مد و شیک پوشی معروف است.

7بر اساس اظهارات آن فولدا، نویسنده ی کتاب زندگی نامه ی ماکرون، وی تنها یک بار در دوران جوانی برای مدتی کوتاه با دختری همسن خود نامزد بوده و بعد از آن با همسر کنونی اش، بریژیت، ازدواج کرده است.


11به نظر می رسد که تروینو تاثیر زیادی در موفقیت و زندگی ماکرون داشته است به طوری که ماکرون در مصاحبه ای بعد از پیروزی در رقابت های انتخاباتی چنین می گوید: “بدون او من این نبودم”.


تروینو در حال انداختن رأی خود به صندوق در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه

8


در سخنرانی بعد از اعلام پیروزی ماکرون، همسرش بریژیت نیز روی صحنه آمد در حالی که حاضران یک صدا اسم او را فریاد می زدند.

9می توان حدس زد که تروینو به عنوان بانوی اول فرانسه بر روی آموزش و پرورش و به خصوص آموزش کودکان عقب افتاده و ناتوان ذهنی تمرکز کند.

10


باید دید که بانوی اول جدید فرانسه چگونه عمل خواهد کرد اما بدون شک باید منتظر دیدن فعالیت های جالبی از این معلم مدرسه ی سابق باشیم.

منبع : روزیاتو

مشاوره رایگان