27 اردیبهشت ، 1397
دبی که تا چندین سال پیش واحه ای بیش نبود در مدتی کم به اندازه ای پیشرفت کرد که اگر دو تصویر از این شهر را در چند سال پیش و امروز ببینید مطئنا شگفت زده می شوید. دبی امروزه اصلا شبیه چیزی که چند سال پیش بود نیست و این شهر به اندازه ای روی پیشرفتش متمرکز شده که هر روز چیز عجیب و مدرن تری از آن می بینیم. سفر به دبی یعنی سفر به شهر آسمانخراش های چشمگیر، سازه هایی با معماری های لوکس، تفریحات بی نظیر و بالاخره سفر به شهر ترین ها. با تمام جذابیتی که دارد در مورد این شهر مواردی وجود دارد که باید بدانید.


راهنمای سفر به دبی

    احتمالا هیچ شخص بومی ای در این شهر پیدا نمی کنید. از آن جایی که بیشتر کشورهای اطراف و سرمایه دارانی از مناطق دیگر در این شهر سرمایه گذاری و ساخت و ساز کرده اند و توریست های زیادی به آن سرازیر شده اند، احتمال این که در سفر به دبی با اماراتی ها بتوانید گفت و گو و صحبت کنید خیلی کم است.
    ساختمان هایش به آن اندازه که فکر می کنید هم بلند نیستند. در دبی آسمانخراش ها و ساختمان های بسیار بلند کم نیستند ساختمان هایی با ۱۳۰۰ متر ارتفاع  و یا ارتفاع های مشابه اما برای یک مقایسه ی کوچک می توانید به شهر هنگ کنگ با ساختمان ۶۶۰۶ متری اش فکر کنید. البته برج جهان یعنی برج خلیفه در دبی قرار دارد.
    ماشین های پلیس در دبی بی همتا هستند! یک ساعت قدم زدن در خیابان های دبی کافیست تا در جلویتان حجم بزرگی از ماشین هایلوکس و آنچنانی ببینید و مطمئنا خیلی برایتان جالب است اگر بدانید که ماشین پلیس های دبی را لامبورگینی ها، فراری ها و بنتلی ها تشکیل می دهند! پدیده ای که فقط در دبی دیده می شود.

DUBAI_SHABAVIZ__2_


DUBAI_SHABAVIZ__3_
ماشین پلیس های دبی

    در سفر به دبی متوجه می شوید که تعداد مردان از زنان بیشتر است. از جمعیت ۲٫۵ میلیونی دبی، ۱٫۷ این جمعیت را مردان تشکیل می دهند که تقریبا حدود ۷۰ درصد کل جمعیت شهر است و فقط ۳۰ درصد از جمیعت آن را زنان تشکیل می دهند. سن مردمان دبی هم یکی دیگر از شگفتی هاییست که در مورد آن وجود دارد ، ۵۸ درصد جمعیت دبی را افراد ۲۵ تا ۴۴ تشکیل می دهند و فقط ۱۵ درصد از مردم بالا ی۴۵ سال سن دارند.
    سفر به دبی به معنای سفر به شهری بدون جرم و جنایت است. نرخ جرم و جنایت در دبی بسیار پایین و تقریبا ۰ درصد است! یکی دیگر از حقایق شوکه کننده ای که در مورد این شهر پر زرق و برق باید بدانید و دقیقا به همین دلیل است که بارها از دبی به عنوان یکی از امن ترین شهرهای جهان یاد شده است. یکی از دلایل آن، قوانین بسیار سفت  سختی است که  برای افرادی که بخواهند مرتکب جرم شوند وجود دارد و دلیل دیگر هم برمی گردد به خصوصیات اخلاقی مردمی که در آن زندگی می کنند.

Untitled_1امنیت دبی

    مالیات بی مالیات! یکی از حقایق دیگری که درباره ی دبی باید بدانید این است که می توانید در این شهر اقامت کنید و روز به روز ثروتمندتر شوید چرا که افرادی که در این شهر زندگی می کنند لازم نیست تا حتما مالیاتی پرداخت کنند و درصد مالیات نزدیک به ۰ است. در نتیجه می توانید در این شهر اقامت و کار کنید و تمام درآمدتان را ذخیره کنید بدون آن که نیازی به پرداخت مالیاتی باشد.
    دبی شهر ترین هاست. باید بدانید که با سفر به دبی دارید به شهر ترین ها می روید، برای مثال تعدادی از بلندترین و بزرگ ترین سازه های جهان در این شهر قرار دارد مثل بزرگ ترین مرکز خرید دنیا از نظر مساحت، بزرگترین هتل، دومین تفریحگاه ساحلی مصنوعی بالاخره بزرگ ترین آکواریوم جهان و این ها خود دلیل خوبی هستند تا این شهر را از نظر توریست ها جذاب کنند و آن ها  را مشتاق به خرید تور دبی کنند. بی دلیل نیست که هر ساله میلیون ها گردشگر به دبی می آید.

DUBAI_SHABAVIZ__5_


آسمانخراش های دبی

    بزرگ ترن سری طلای جهان در دبی است. بزرگ ترین سری طلای جهان که در سال ۱۹۹۹ ساخته شده است، در شهر دبی قرار دارد. این سری ۲۲ کیلگرم وزن دارد.
    هتل های لوکسی در همه جای دبی دیده می شود. هتل های ۵ ستاره و حتی ۷ ستاره ی زیادی در دبی وجود دارد که برج العرب یکی از  آن هاست. برج العرب چهارمین هتل بلند جهان است و رستوران و آکواریوم آبی ای که در آن جود دارد، از مشهورترین و دیدنی ترین ها در جهان هستند.
    دبی پیست اسکی سرپوشیده دارد. آیا فکرش را می کردید که دبی که منطقه ای خشک و گرم است و حتی زمستان های آن معتدل است و در واقع منطقه ای بیابانی است، پیست اسکی وجود داشته باشد؟ بله دبی نشان داد که هیچ چیز غیر ممکن نیست! این شهر به دنیا ثابت کرد که اگر به هر دلیل کمبودی در شهر وجود دارد و امکان داشتن امکانات خاصی به طور طبیعی در جایی وجود ندارد، این به آن معنا نیست که باید از آن دست شست و با همین اساستدلال شروع به ساخت پیست اسکی سرپوشیده کرد. مساحت این پیست اسکی ۲۲۵۰۰ متر مربع است و از طرفی دیگر پارک برفی ای در آن ساخته شده است که این پارک با مساحتی ۳۰۰۰ متر مربعی، بزرگ ترین پارک برفی پوشیده ی دنیا محسوب می شود.

DUBAI_SHABAVIZ__4_پیست اسکی دبی

    دبی کوه مصنوعی می سازد! از آن جا که دبی منطقه ای بیابانی است، میزان بارش در آن بسیار پایین است . به همین دلیل مسئولان این شهر به فکر راهی افتاده اند تا بتوانند ابرها را به دبی بکشانند! و برای این کار چه چیزی بهتر از کوهی مصنوعی که بتواند میزان بارش باران را کنترل کند؟ شاید اولین باری که چنین چیزی را می شنوید بیشتر به نظرتان شوخی باشد اما امارات در این مورد مصمم است و در پروژه های قبلی دیگری که معرفی کرده بود و خیلی ها به واقعیت پیوستن آن را رویا می دانستند، با انجام دادن آن ها نشان داد که هیچ چیز غیر ممکن نیست.

ناشر: آژانس مسافرتی شباویز پرواز
6Ld9QeYjAAAAAA6n-aXWvOcAqXqdJM_-zuKt72QR