20 تیر ، 1397
 یک پاندای شش ساله در مرکز پرورش حیوانات «چنگ دو» متهم شده که با تظاهر به بارداری قصد داشته غذای اضافی بگیرد.

به گزارش سرویس «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «آی هین»، پاندای شش ساله که در مرکز تحقیقات و پرورش حیوانات «چنگ دو»ی چین زندگی می‌کند و قرار بود با پخش مستقیم فیلم وضع حملش از شبکه‌های تلویزیونی به یک ستاره در بین حیوانات بدل شود اخیرا از سوی مسئولان این مرکز متهم شده که برای دریافت غذای بیشتر خود را به حاملگی ساختگی‌زده است.

خرید توله پاندا__3_

پدیده «توهم حاملگی» در میان پانداهای غول پیکر متداول است اما چیزی که «آی هین» را از سایر پانداها متمایز می‌کند این است که او احتمالا با این کار خود و وانمود کردن به اینکه حامله است خواسته توجه کارکنان مرکز را به خود جلب کند و آنها را با این شیوه گول بزند تا غذای بیشتری به او بدهند.

به گزارش ایسنا به نقل از نیچر ورلد ریپورت، «ووکونگ جو» از کارکنان «چنگ دو» می‌گوید: با مشاهده علائم حاملگی در پانداها، پاندای مادر به اتاق‌های انفرادی مجهز به تهویه هوا منتقل شده و تحت مراقبت‌های لحظه به لحظه قرار گرفته و غذا و میوه بیشتری به او داده می‌شود. بنابراین برخی پانداهای زرنگ با استفاده از این حقه تلاش می‌کنند تا مزایای بیشتری دریافت کنند.

پاندا در ایران

«آی هین» در ماه ژوئیه رفتارهایی از خود نشان داد که کارکنان این مرکز تصور کردند او حامله است. او به کندی راه می‌رفت و حتی میزان هورمون پروژسترون خون او نیز به شدت افزایش یافت. اما با گذشت دو ماه و پس از انتقال این پاندا به مکان بهتر و نگهداری‌های ویژه، کارکنان این مرکز مشاهده کردند علائم حاملگی در این پاندا کم کم از بین رفته و به شرایط طبیعی بازگشت. پانداها اغلب حدود 24 تا 36 ساعت را در سال قابلیت باروری دارند و هیچگونه شواهد دقیقی که بتوان با یقین گفت آنها حامله هستند یا نه وجود ندارد. بنابراین متخصصان و دامپزشکان تنها می‌توانند به علائمی نظیر نحوه حرکت پانداها یا تغییرات هورمونی در آنها اکتفا کنند. حاملگی ساختگی یکی از رفتارهای معمول در پانداهای غول پیکر محسوب می‌شود. 

نوزاد پاندا_

پاندا وحشی است_

PANDA_SHABAVIZPARVAZ

منبع : ایسنا
ناشر: آژانس مسافرتی شباویز پرواز
6Ld9QeYjAAAAAA6n-aXWvOcAqXqdJM_-zuKt72QR