21 اسفند ، 1394

 شهر به منطقه ای گفته می شود که در آن چندین خانوار در خانه های مختلف زندگی می کنند و معمولا خیابان ، بانک ، رستوران و ... در آن پیدا می شود و به نوعی همه زیر یک آسمان زندگی می کنند نه زیر یک سقف و در کنار هم .

جمله بالا شاید تا همین لحظه در ذهن شما جایگاه درستی داشت اما باید بگوییم که شهری در آلاسکا وجود دارد که همه ساکنان آن زیر یک سقف زندگی می کنند و همگی ساکن یک برج 14 طبقه هستند.مردم این شهر به نام "ویتیر" شناخته می شود و در آلاسکا قرار دارد به طور عجیبی در یک ساختمان دور هم جمع شده اند.

این ساختمان به نام "شهر عمودی" معروف شده است چرا که هیچکس برای کارهای خود حتی نیاز نیست از ساختمان خارج شود مگر قصد سفر به شهری دیگر را داشته باشد.در این شهر نزدیک 200 نفر زندگی می کنند و در این ساختمان 14 طبقه ایستگاه پلیس ، کلیسا ، مغازه و مدرسه هم وجود دارد . این شهر زمانی جالب می شود که ببینیم همه مردم حتی قاچاقچی ها هم در داخل ساختمان هستند و درکنار هم زندگی خوبی دارند.

به نظر دلیل اصلی این حرکت مردم شهر دوردست بودن شهرشان است. این منطقه میان دریا و کوه ها قرار گرفته است و گاهی بادهایی با سرعت 100 کیلومتر بر ساعت می وزد و زمستان ها ارتفاع برف می تواند به بیش از 7 متر برسد. این رو منطقی به نظر می رسد که ببینیم همه ساکنان تصمیم گرفته اند در خانه ای محکم ولی متمرکز زندگی کنند.

از دیگر عجایب این خانه وجود چند اتاق برای توریست ها ومیهمانان است. همچنین برای رسیدن به مدرسه که یک ساختمان دقیقا پشت برج است همه باید از تونل های زیر زمینی استفاده کنند که بین ساختمان کشیده شده است.

city_in_apatrmant0003

city_in_apatrmant0002

city_in_apatrmant0007

city_in_apatrmant0004

city_in_apatrmant0001

city_in_apatrmant0006

city_in_apatrmant0005

ناشر: آژانس مسافرتی شباویز پرواز
6Ld9QeYjAAAAAA6n-aXWvOcAqXqdJM_-zuKt72QR