19 مهر ، 1395

خیابان شانزلیزه نماد خیابان های شیک و لوکس است. برای سال ها در کشور خودمان این خیابان مثالی برای با ارزش بودن و گران بودن محله ای زده می شد. این خیابان یکی از معابر اصلی و جاذبه ه است و کمتر کسی در سفر به فرانسه به دیدن این منطقه اعیان نشین نمی رود، بهتر است بگوئیم برای بسیاری این خیابان در اولویت مکان هایی است که در پاریس باید دید. فرانسوی ها این خیابان که به معنای دشت الیزه است را زیباترین خیابان جهان نامیدند.

تاریخ خیابان شانزلیزه به سال ۱۶۱۶ میلادی بازمی گردد، در آن زمان شانزلیزه دشتی با بازارهای متعدد بود و به دستور ملکه ماری مدیچی، باغ های توبلری با درختکاری اطراف آن گسترش یافتند. این خیابان با طول ۱۹۱۰ متر و عرض ۷۰ متری از میدان شارل دوگل تا میدان کنکورد ادامه دارد و شما می توانید با قدم زدن در آن بهترین خریدهای زندگی تان را تجربه کنید، برندهای مختلف از اجناس متفاوت در اینجا دیده می شوند. وجود فروشگاه های زنجیره ای بسیار بزرگ و برندهای معروف و با کیفیت این خیابان را گزینه خوبی برای خرید کرده است. البته خرید های گران! در کنار فروشگاه های شیک این خیابان کافه ها، رستوران ها و تئاترهای اینجا بسیار جذاب و سرگرم کننده هستند. تصور کنید بعد از پیاده روی دلچسب در شانزلیزه حوالی غروب در یکی از کافه های دنج آن نشسته اید و مشغول صرف یک قهوه ی ناب فرانسوی هستید.
راه رفتن در خیابان شانزلیزه و تماشای بازی نورها و بخش های درخت کاری شده حس و حال بسیار دوست داشتنی است. فضاهای سرسبزی که به زیبایی طراحی شده اند برای نشستن و استراحت کردن بسیار لذت بخش هستند. این خیابان در شب ها به شکل متفاوتی جذاب است. طراحی زیبای سیستم های روشنایی و نورهای این خیابان بسیار تماشایی هستند. پیشنهاد می کنیم با ثبت عکسی از خودتان در شب های شانزلیزه خاطره پاریس دوست داشتنی را برای همیشه زنده نگه دارید. با قدم زدن در شانزلیزه می توانید به تماشای جاذبه هایی چون کاخ الیزه، کاخ گران پَلِه و پُتی پَلِه، میدان شارل دوگل، میدان کنکورد، باغ معروف تویلری و طاق پیروزی در شارل دوگل بروید، این طاق برای گرامی داشت پیروزهای ناپلئون بناپارت در جنگ های فرانسه ساخته شده است.

شانزلیزه در برخی از روزهای سال شاهد مراسم ها و تجمعات مختلفی از مردم فرانسه است. برای مثال این خیابان در روز ۱۴ ژوئیه شاهد رژه بزرگ نظامی است که هر سال برگزار می شود. چیزی حدود چهل سال است که تور دو فرانس که مربوط به مسابقات دوچرخه سواری است نیز در اینجا اجرا می شود. خیابان شانزلیزه شاهد شادی ها، ناراحتی ها و تجمعات بسیاری از فرانسوی ها است.
وجود دو ایستگاه مترو در اطراف خیابان دسترسی به این خیابان را بسیار آسان کرده است. جالب است بدانید مغازه ها و املاکی که در این خیابان قرار گرفته اند از گران ترین املاک در دنیا به حساب می آیند، به شکلی که هر صد متر مربع خیابان شانزلیزه قیمتی بالغ بر ۱.۵ میلیون دلار را دارد.

Champs_Elysees_Paris_Wikimedia_Commons_700x324

ناشر: آژانس مسافرتی شباویز پرواز
6Ld9QeYjAAAAAA6n-aXWvOcAqXqdJM_-zuKt72QR