20 آذر ، 1395
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت:

    در صورت اخذ موافقت کشور ترکمنستان، قطار گردشگری قزاقستان به اینچه برون راه اندازی می‌شود.

به نقل از روابط عمومی اسنانداری گلستان، ابراهیم کریمی که به همراه هیأتی تجاری، اقتصادی و فرهنگی به ریاست استاندار گلستان در قزاقستان به سر می‌برد، اظهار کرد:

    در این سفر، مذاکراتی با بخش خصوصی و دولتی آکتائو داشته‌ایم. این مذاکرات در سه محور برقراری پرواز گرگان به آکتائو، قطار گردشگری و تبادلات گردشگری دو کشور و خصوصا دو استان انجام شد.

fdd0715d_f54d_4079_afc0_8aacf87bd5a0

کریمی در تشریح مذاکرات انجام شده در موضوع قطار گردشگری گفت:

    با توجه به زیرساخت‌های منطقه گردشگری اینچه‌برون، طرف قزاقستانی موافقت خود را اعلام کرد. همچنین مدیرکل راه آهن استان نیز که در جلسه حضور داشت اعلام آمادگی کرد و مقرر شد در صورت موافقت کشور ترکمنستان، قطار گردشگری از قزاقستان به اینچه برون راه‌اندازی شود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان با اشاره به انجام مذاکرات درباره پرواز گرگان به آکتائو اظهار کرد:

    قبلا مذاکراتی در این زمینه انجام شده بود اما در عمل نتیجه ای به دنبال نداشته است؛ در این دیدار مقرر کردیم شرکت کاسپین با طرف قزاقستانی یک شرکت پروازی مشترک تشکیل دهند تا این پرواز که برای دو استان بسیار مهم است راه‌اندازی شود.

وی درباره محور سوم مذاکرات نیز گفت:

    در خصوص تبادلات گردشگری دو کشور، جلساتی با مدیران تورهای گردشگری قزاقستان و نمایندگان و مدیران دفاتر مسافرتی استان، برگزار و مقرر شد طرف قزاقستانی از گرگان و ظرفیت های گردشگری آن خصوصا گردشگری سلامت بازدید کنند و در صورت آمادگی، در حاشیه جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام ایران زمین، تفاهم‌نامه‌ها و قراردهای مربوطه منعقد شود.

کریمی اظهار امیدواری کرد که این مذاکرات بتواند گام مؤثری در جهت توسعه صنعت گردشگری استان بردارد.


 منبع : کجارو

ناشر: آژانس مسافرتی شباویز پرواز
6Ld9QeYjAAAAAA6n-aXWvOcAqXqdJM_-zuKt72QR