10 اسفند ، 1395
۱. فتحیه
fethiye

فتحیه یکی از اراضی دست‌نخورده و زیبای ترکیه به شمار می‌رود. این ساحل که دارای آثار باستانی چشمگیری است، بهترین مکان برای چتربازی و ورزش‌های آبی است. فتحیه دارای تاریخ بی‌نظیر، طبیعتی بکر و زیبا، امکانات بسیار پیشرفته، سرگرمی‌های باور‌نکردنی، خلیج‌های باشکوه و جذاب و سواحل ماسه‌ای وسیع است. همه ا‌‌‌ینها فتحیه را به یکی از زیباترین سواحل ترکیه تبدیل کرده است.
۲.مارماریس
mar_6
مارماریس در منطقه‌ای که دریای مدیترانه و دریای اژه متصل‌ شده‌اند، واقع شده است. علاوه‌براین، دارای میراث غنی فرهنگی، محیطی طبیعی و جذاب، شهرهای باستانی، اسکله‌های مدرن، دامنه‌های زیبا در امتداد سواحل و بنادر طبیعی است که امکان سفرهای آبی را برای گردشگران فراهم می‌کند.  
۳. آنتالیا

antalya
آنتالیا معروف به تکه‌ای از بهشت روی زمین  است و مروارید دریای مدیترانه شناخته شده و مشهور به ریویرای (ناحیه ساحلی فرانسه و ایتالیا در اطراف مدیترانه) ترکیه است. آنتالیا دارای تئاترهای قدیمی و مجلل است، به‌علاوه دارای مناطق باستانی بیشمار و شهر‌ها و بناهای تاریخی بسیاری است. آنتالیا از آبشار‌های متعدد، غارها و سواحل فراوانی برخوردار است و ۱۵ هتل از ۱۰۰ هتل برتر دنیا در این شهر قرار دارند. کلاب‌های گلف آنتالیا در میان بازیکنان معروف گلف بسیار محبوب است.
۴. آلانیا
alanya
آلانیا در حال حاضر یکی از پررفت‌ وآمدترین سواحل دنیا به شمار می‌رود و به داشتن سواحل ماسه‌ای زیبا معروف است. بنادر آن توسط برج سرخ که تحت سلطه‌ی کشتی‌سازی‌های دوره‌ی سلجوقیان بوده، محافظت شده که باقی‌مانده‌های آن‌ها هنوز هم زیر آب قابل مشاهده است. آلانیا سواحل بسیاری دارد که هر ‌یک استراحتگاه‌های متعدد، مغازه‌های فروش کالا و رستوران‌هایی برای جشن‌های شبانه دارند.
۵. بلک
.
belek_1

بلک مرکز گلف ترکیه است اما علاوه بر گلف جذابیت‌های دیگری نیز دارد. منظره آن که در واقع سواحل گسترده ماسه‌ای و پشت آن کوه است، بسیار عالی و منحصربه‌فرد به نظر می‌رسد، سواحل شنی طلایی، مناظر طبیعی و زیبای کوه‌ها از این دسته‌ هستند. بلک برنده جایزه‌ی توسعه‌ی سازگاری با محیط زیست است که وجود گونه‌های گیاهان کمیاب و حیات‌ وحش بومی این موضوع را اثبات می‌کند. اقامت در این محل بسیار متنوع است و همه هتل‌های آن ۵ ستاره است و بسیاری از امکانات تفریحی شامل انواع ورزش‌ها، چشمه‌هایی با خاصیت درمانی و تفریحات دیگر در آنها وجود دارد. همچنین بسیاری از هتل‌ها غذای مخصوص کودکان نیز سرو می‌کنند.
۶. بودروم

bodrum
تعطیلات و سرگرمی‌های شبه جزیره‌ی بودروم مشهور است. بودروم از نظر آب‌و‌هوایی، زیبایی‌های طبیعی دریا، خلیج‌های باشکوه، مراسم تاریخی و جشن‌های شبانه که تا طلوع آفتاب ادامه دارند، مثالزدنی است. بسیاری از اقامتگاه‌ها و هتل‌ها خود را برای همه‌ی نیازهای گردشگران آماده می‌کنند.
۷. کمر

kemer

کمر مانند جواهری در سواحل دریای مدیترانه می‌درخشد. تعداد زیادی از سواحل کمر به دلیل پاک و تمیز بودن برنده جایزه‌ی پرچم آبی شده‌اند. سواحل کمر اکثر‌ا از سنگریزه‌ها و صخره‌ها تشکیل شده، اگرچه آن‌هایی که سمت تقرجگاه‌های ساحلی‌ قرار دارند، شنی و ماسه‌ای هستند که هر دو خدمات و ورزش‌های آبی را ارا‌‌‌یه می‌کنند.
۸. سیده
side
side دریای فیروزه‌ای، شن‌های طلایی و درخشش نور در بناهای تاریخی از جمله ویژگی‌های این ساحل است. چه هدف شما حمام آفتاب یا لذت بردن از دریا باشد و یا پیاده‌روی روی ماسه‌های کنار دریا، چه بخواهید زیر سایه برگ درختان در طبیعت لم بدهید و از طبیعت لذت ببرید یا با گشت و گذار در خرابههای باستانی این منطقه درباره تاریخ منحصربه‌فرد آن بدانید، ساید، انتخابی عالی برای تعطیلات است.
۹. کوش آداسی

kusadasi
شهر باستانی کوش آداسی منطقه‌ای بکر با وجود دریا، خورشید و زیبایی دست نخورده طبیعت است. کوش آداسی مکانی است که در آن می‌توانید خاطرات فراموشنشدنی را رقم بزنید. حتی هرودوت به شکوه و جلال آن اشاره کرده و زیبایی اغواکننده آن، این ساحل را به مکان مورد علاقه و آرامش‌بخش زئوس تبدیل کرده است.
۱۰. چشمه

cheshme

رقص جریان‌های حرارتی زیر آب روی سواحل طلایی، سزمه را به یکی از نقاط محبوب تفریحی مبدل کرده است. جریان‌های آب گرم التیام‌بخش، آفتاب، دریا و زندگی رنگارنگ و جشن‌های شبانه‌ در شبه جزیرهای به همین نام در غربی‌ترین بخش ازمیر واقع شده است.
۱۱. دیدیم

didim
دیدیم یکی از سواحل بسیار جذاب دریای اژه است. جایی که رودخانه‌ی بویوک‌مندرس به دریا منتهی می‌شود. این منطقه دارای خلیج‌های مجزا، سواحل زیبا و بنادر طبیعی در نزدیکی دریاچه بفا است که آرامشی بی‌نظیر دارد. شهر‌های مهم این منطقه میلتوس (Miletos) و دیدیما (Didyma) هستند. همچنین در زمان‌های قدیم پیامبری در نزدیکی دیدیم زندگی می‌کرده است.
ناشر: آژانس مسافرتی شباویز پرواز
6Ld9QeYjAAAAAA6n-aXWvOcAqXqdJM_-zuKt72QR