درباره کاپادوکیه

جاهای دیدنی 28 فروردین ، 1396 5 دقیقه

کاپادوکیا سرزمینی است در مرکز آناتولی که در ۲۸۳ کیلومتری جنوب شرقی آنکارا در نزدیکی نوشهیر قرار دارد. نام کاپادوکیا پس از روزگار باستان در زمان چیرگی مسیحیت بر این بخش انتخاب شده و به منطقه اسب های زیبا معروف است.
کاپادوکیا یکی از سه روستای صخره ای جهان می باشد که دو روستای دیگر کندوان در ایران و داکوتا در آمریکا می باشند. مسیحیان برای در امان ماندن از سربازان امپراطوری رم به کاپادوکیا آمدند و شروع به ساختن شهرک های زیر زمینی در کاپادوکیا کردند و بعدها پناهگاه هایی برای خود در دل کوه ها ساختند.
گورمه از معروف ترین بخش های کاپادوکیا می باشد که به شکل یک موزه در فضای باز ساخته شده و مجسمه های باستانی را در دل خود جای داده است. این محوطه باستانی از سال ۱۹۸۵ از طرف یونسکو به عنوان سایت میراث فرهنگی جهانی ثبت شد.
از دیگر دیدنی های باستانی کاپادوکیا شهر زیر زمینی Kayamkli است که در درین کویو واقع است و هر ساله گردشگران زیادی را به سوی خود جلب می کند. در این شهر زیرزمینی اتاق ها با یک تونل به هم ارتباط دارند که فقط عبور یک فرد در این تونل ها ممکن است سنگ بزرگی هم در سردر تونل ها تعبیه شده که هنگام حمله راه ورودی را می بندند. خانه های کاپادوکیا بسیار پیشرفته بودند به نحوی که در هر یک از آنها سنگ های آسیاب، اجاق و سبدهای حصیری به چشم می خورد.

cappadocia-3_1


جشنواره بالون های رنگارنگ در کاپادوکیا
چشم اندازی شگفت انگیز که ما را یاد فیلم های جنگ ستارگان می اندازد که البته زیاد هم از واقعیت دور نیست، زیرا بعضی از صحنه های این فیلم در واقع در کاپادوکیا فیلمبرداری شده اند و منظره غیرزمینی کاپادوکیا هر چه بیشتر در آن سیر می کنید، غیر واقعی تر می شود. این منطقه که بخاطر سنگ ها و صخره های عجیب و غیر عادی اش مشهور است، غارهایی دارد که تا به امروز پای کسی به آنها نرسیده و شهرهای زیرزمینی آن گویی تا بینهایت ادامه دارند و بهترین راه برای آشنا شدن با این جواهر گرانبهای ترکیه، مشاهده آن از آسمان و از طریق بالون هوای گرم است.

cappadocia_2


تور بالون سواری در کاپادوکیا
این تور که یکی از معروف ترین سواری های دنیا با بالون است، به لطف چشم اندازهای منحصر بفرد و شرایط آب و هوایی مساعد، کاپادوکیا را از بالا به گردشگران نشان می دهد و ماجراجویی بزرگی برای آنها محسوب می شود. باد شما را بر فراز دره ها هدایت می کند و به صخره های دودکش مانند رنگی با سایه های سبز، نارنجی، قرمز و مشکی بینهایت نزدیک می شوید.
بهترین زمان برای بازدید از این منطقه بازه زمانی آوریل تا مه و سپتامبر تا اکتبر است. ۳۰ شرکت وجود دارند که پروازهای بالون هوای گرم در کاپادوکیا ارائه می دهند. سلطان بالونز و کاپادوکیا وویجر بالونز شرکت های اصلی هستند که بیشترین بالون ها را دارند. گورمه بالونز و رویال بالون هم پروازهای یک ساعته در ازای هر نفر ۲۰۰ دلار و پروازهای ۹۰ دقیقه ای هر نفر ۳۲۰ دلار ارائه می دهند. البته می توانید وقتی رسیدید چانه زنی کنید.

434c98de293933dab56a5fa11545b73c


مشاوره رایگان