11 اردیبهشت ، 1396

گاهی ما مردمان شهرنشین آن قدر غرق در روزمرگی زندگی می شویم که بوئیدن یک شاخه گل خودرو در طبیعت یا تنفسی عمیق از ته دل برایمان به آرزو تبدیل می شود. تنها چشمانمان را می بندیم و خود را در ساحلی زیبا، جنگلی انبوه و طبیعتی بکر تصور می کنیم و لحظاتی را شاد می شویم، در جستجوی دو سه روزی تعطیلات رسمی می گردیم تا شاید فرصتی باشد برای تغییر آب و هوا…


3

زندگی در شهرهایی که هرروز هوایشان آلوده و آلوده تر می شود دشواری هایی دارد که مجبوریم برای آینده ای بهتر با آن ها دست و پنجه نرم کنیم، اما اینبار می خواهیم به شما عزیزان مقصدی را معرفی نماییم که حقیقتا بسیار خارق العاده و رویایی است؛ جایی که ارزش یک بار سفر کردن را دارد.

5


به ساحلی پنهان در مکزیک می رویم، این ساحل به صورت طبیعی طوری برش خورده که تا به آن نزدیک نشوید چیزی از آن را نخواهید دید اما تا قدم به محوطه اش بگذارید با بهشتی باورنکردنی رو به رو خواهید شد.

ساحلی با آب های زلال… طبیعتی ناب و منحصر به فرد… شنا زیر نور خورشید و در آبی خنک… همه و همه رویاهایی هستند که در این ساحل به تحقق می پیوندند.

beach9


تا به حال به سواحل زیادی سفر کرده ایم که تنها با یک کلیک روی لینک های زیر می توانید با برخی از آن ها آشنا شوید:

ساحل قلب ، پرتغال | قلب درخشان اقیانوس اطلس

ساحل موراکی ، صخره هایی به شکل تخم مرغ | نیوزلند

مجسمه دست در ساحل اروگوئه

حال با کارناوال همراه شوید تا فارغ از آلودگی های شهر به دامان طبیعتی فوق العاده سفر کنیم.

چرا سفر به ساحل مخفی ماریتا؟

– از زیباترین سواحل دنیا است.

– شکل این ساحل خاص و منحصر به فرد است.

– از بهترین مکان ها برای گذراندن تعطیلات می باشد.

– دلیل شکل گیری این ساحل برخورد بمب به زمین این ناحیه است.

آشنایی با ساحل مخفی ماریتا

مکزیک یکی از ایالاتی است که در آمریکای شمالی واقع شده و دیدنی ها و جاذبه های گردشگری زیادی دارد و کارناوال هم تا به حال به برخی از آن ها سفر نموده، در آینده هم بیشتر به این سرزمین سفر خواهیم کرد، برای آشنایی بیشتر با طبیعت زیبا و مردمان میهمان نواز این دیار روی لینک های زیر کلیک کنید:

beach15


جشنواره پاراچیکو به سبک مکزیکی ها

مکزیک دو جزیره ی بزرگ و زیبا دارد که به هر دوی آن ها ماریتا (Marietas) می گویند و در سمت غربی این کشور قرار گرفته اند. این جزایر خالی از سکنه هستند و اهالی بومی و افرادی که همیشه در آن ها زندگی کنند، ندارد اما مکان هایی فوق العاده و بکر برای گشت و گذار و سفرهای رمانتیک است.

این جزیره ها که جزء سرمایه های ملی طبیعی مکزیک و آتشفشانی که هستند به همین دلیل مقصد خوبی برای سفرهای ماجراجویانه و تحقیقات زمین شناسی می باشند. در یکی از این دو جزیره ساحلی باوردکردنی و رویایی وجود دارد که به ساحل عشق و ساحل مخفی ماریتا معروف است البته در میان مکزیکی ها به این ساحل بی همتا پالایا د آمور (Playa del Amor) می گویند.

این ساحل شکل عجیبی دارد. همان طور که در تصاویر مشاهده می کنید شبیه به گودالی بزرگ است که داخلش پوشیده از شن های طلایی رنگ و درخشان، آب زلال اقیانوس آرام و ماهی های رنگارنگ است. در حقیقت این ساحل غاری در کنار اقیانوس بی کران آرام است که به دلیل سکوت و منظره ی زیبایش مقصد خوبی برای عشاق و دلدادگان بدل است.

ساحل یا غار مخفی ماریتا از سطح آب ها حدودا ۲ فوت معادل 1.82 متر ارتفاع دارد و به عبارتی دیگر اگر داخل این ساحل مخفی شوید سقف گنبدی شکلش ۱٫۸۲ متر با شما فاصله خواهد داشت. آب اقیانوس آرام توسط باد و جزر و مد از طریق تونلی ۱۲ متری به سمت ساحل غار مانند و مخفی ماریتا هدایت می شود و محیطی خیره کننده را پدید می آورد…

با هم آرام آرام قدم به این ساحل پنهان می گذاریم تا از نزدیک بیشتر با آن آشنا شویم.

ویدیویی جذاب و تماشایی از ساحل مخفی مکزیک را به تماشا بنشینید

چگونگی پیدایش ساحل مخفی ماریتا | اثر هنرمندانه بمب ها

beach24


همان طور که قبل تر اشاره کردیم جزایر ماریتا بر اثر فوران آتشفشان به وجود آمده اند؛ سال ها پیش آتشفشان هایی در اعماق اقیانوس آرام فوران کرده و این جزایر با سواحل محشرشان متولد شدند.

سال ها پیش در حدود سال ۱۹۰۰ میلادی مکزیکی ها برای آزمایش سلاح های نظامی خود از جزایر ماریتا استفاده می کردند زیرا کسی در این جزایر زندگی نمی کرد، به همین دلیل زمین شناسان بر این عقیده اند که ساحل پنهان بر اثر آزمایشات سلاح های گوناگون و با دخالت انسان تشکیل شده است.

در حقیقت اینجا زیباترین اثری است که بمب ها و سلاح های کشتار جمعی به وجود آورده اند و باعث شدند گردشگران از سراسر دنیا برای تجربه ی جرعه ای آرامش به مکزیک و ساحل زیبای پنهانش بروند.

در سال ۱۹۶۰ میلادی دانشمندی به نام ژان کوستو (Jacques Cousteau) به اعتراض درباره ی فعالیت های ارتش در این جزایر پرداخت و آزمایشات شیمیایی را به ضرر انسان ها و طبیعت زیبای این جزایر دانست. در نهایت پس از تلاش های بی وقفه ی ژان و طرفدارانش در سال ۲۰۰۵ این فعالیت ها به صورت کامل متوقف شدند و جزایر ماریتا به طبیعتی حفاظت شده تبدیل گشتند.

به طور کلی از حوالی جنگ جهانی اول آزمایشات گسترده ای در این ساحل انجام شد که طی آن ها غارهای زیادی هم در سراسر این دو جزیره ی زیبا پدید آمدند البته نباید از یاد ببریم که علاوه بر بمب ها، فرسایش خاک طی سال های متوالی و شرایط آب و هوایی منطقه نیز نقش مهمی در چهره ی این ساحل داشته اند.

تفریحات موجود در ساحل مخفی ماریتا

اما بازدید کنندگان این مکان طبیعی زیبا می توانند چه فعالیت هایی در این ساحل انجام دهند؟ اگر فرسخ ها را بپیمایید و به ساحل درخشان و آب های کریستالی این مکان دیدنی برسید چه تفریحاتی در انتظار شماست؟

beach32


در این بخش می خواهیم بیشتر باتفریحات موجود در این ساحل آشنا شویم و ساحل منحصر به فرد مکزیک را از زوایای دیگری نگاه کنیم، توجه داشته باشید که همه ی تفریحات ساحلی از جمله موج سواری، انواع قایق، حتی جت اسکی و … ممکن است در این ساحل دیده شود مه بازدیدکنندگان به درخواست خودشان آن ها وسایل آن ها را به این ساحل می آورند یا از هتل ها و یا مکان های دیگر اجاره می کنند و ما در این بخش به تفریحاتی خواهیم پرداخت که به راحتی در این ساحل می توان از آن ها بهره برد.
۱- شنا

محبوب ترین تفریح در ساحل مخفی ماریتا شنا کردن در آب زلال این منطقه است. می توان ساعت ها با آرامش در این مکان بی نظیر شنا کرد و از زیبایی های اطراف لذت برد. پس اگر ساحل مخفی را برای سفر انخاب کرده اید لباس شنا را فراموش نکنید.

۲- قایق سواری

قایق های کوچک می توانند وارد ساحل مخفی شده و در آن پهلو بگیرند. البته کسی برای قایق سواری به این ساحل نمی رود زیرا هزاران مکان مدرن در مکزیک برای انجام این فعالیت وجود دارد و افرادی که به این ساحل می روند هدفشان لذت بردن از آرامش اینجاست اما باید بدانید امکان قایق سواری و ورود قایق به این ساحل عجیب هم وجود دارد.

۳- حمام آفتاب

از محبوب ترین فعالیت های گردشگران این ساحل دراز کشیدن روی شن های نرم آن است. آفتاب مستقیم به شما خواهد تابید در حالی که نسیم موهایتان را نوازش می دهد و به امواج اقیانوس گوش می سپارید. از ویژگی های خوب ماریتا این است که اگر گرمای آفتاب شما را آزد می توانید زیر سایه ی دیواره های این ساحل دوست داشتنی پناه برده و کمی استراحت کنید.

۴- پیاده روی در محیط اطراف

ساحل مخفی در نزدیکی منطقه ی پورتو والارتا (Puerto Vallarta) مکزیک قرار گرفته است که به عنوان یکی از معروف ترین مناطق گردشگری مکزیک شناخته می شود و طبیعت آن آن قدر زیباست که گردشگران زیادی را به سوی خود می کشاند. به دلیل فاصله ی کم ساحل مخفی با این ناحیه توریست های زیادی هم به این ناحیه می روند تا فقط در طبیعت بکر اطراف آن قدم بزنند و هوایی تازه کنند به همین دلیل قدم زدن و پیاده روی هم از تفریحات جذاب ساحل مخفی محسوب می شود.

۵- تماشای حیوانات

زیبایی های ساحل مخفی بسیار زیاد است؛ علاوه بر تماشای مناظر طبیعی و تفریحات آبی در ماریتا، گردشگران می توانند با دیدن حیوانات و جانداران مختلفی که در جزیره ی ماریتا زندگی می کنند سرگرم شوند؛ حیواناتی چون دلفین، نهنگ کوهان دار، انواع پرندگان دریایی، لاکپشت و … را با کمی دقت در اطراف ساحل نخفی مکزیک می توانید مشاهده نمایید.

۶- غواصی

آبزیان گوناگونی در سواحل اقیانوس آرام و در در اطراف ساحل مخفی مکزیک وجود داردند که تماشای آن ها هم از تفریحاتی است که در این مکان انجام می شود. امکانات خاص و ویژه ای برای غواصی در این ناحیه وجود ندارد اما پیشنهاد می کنیم با خود وسایل غواصی همراه ببرید تا دنیای شگفت انگیز زیر آب ساحل مخفی را از دست ندهید.

با غواصی علاوه بر دیدن آبزیان گوناگون می توانید از دیدن صخره های مرجانی زبیا و جالب نیز لذت ببرید، در قسمت زیرین آب های ساحل مخفی مکزیک مملو از مرجان و سنگ های مرجانی است که تنها با غواصی قابل دیدن هستند و همین موضوع انگیزه ی خوبی برای غواصان است که به این ساحل بیایند و لحظاتی را از دنیای زیر اب این منطقه لذت ببرند، اگر شما هم علاقمند به غواصی هستید بهترین زمان برای این کار در ساحل مخفی مکزیک هنگام ظهر می باشد.
ساحل مخفی ماریتا مکزیک
۷- ماهیگیری

به طور کلی در سواحل مکزیک ماهی های زیادی یافت می شوند و به همین دلیل ماهیگیری در اکثر مناطق این شهر و جزایر آن رواج دارد. ساحل مخفی نیز از این قاعده مستثنی نیست و اگر به ماهیگیری علاقه دارید تنها لازم است قلاب ماهیگیریتان را همراه ببرید. البته می توانید تورهای ماهیگری را هم تهیه نمایید که شما را یک روزه به در سواحل می گردانند و امکان ماهیگیری را برای شما فراهم می نمایند.

هزینه تورهای ماهیگیری:

    هزینه ی این تورها حدودا ۱۰۰ دلار (معادل حدود ۴۰۰ هزار تومان) می باشد.


گردشگران در ساحل ماریتا

ساحل مخفی ماریتا تنها چند مایل با سواحل مکزیک فاصله دارد و رفت و آمد به آن آسان است به همین دلیل توانسته توجه گردشگران را به خود جلب نماید. آن ها علاقه دارند ساحلی که مانند غار در دل طبیعت پنهان شده را از نزدیک تماشا کنند و نظاره گر هنرمندی دست طبیعت و انسان باشند.

توریست ها باید از یک تونل کوچک عبور کنند تا ساحل مخفی و آب درخشان اقیانوس پیش چشمانشان ظاهر شود و همین تونل کوچک سبب شده تا زیبایی ساحل چند برابر به چشم آید.

در سال های اخیر که کشورهای مختلف سعی در پیشرفت صنعت توریستشان دارند ساحل مخفی با عنوان ساحلی که توسط برخورد گلوله به طبیعت تشکیل شده معروف و پر آوازه شده است و همین موضوع توانسته توجه گردشگران را به این ناحیه جلب کند. اغلب توریست ها برای دیدن ساحل مخفی به مکزیک می روند تا پرده از رازهای نهان آن بردارند و از طبیعت چشم نوازش لذت ببرند.

بهترین زمان سفر به ساحل مخفی مکزیک

بهترین زمان برای بازدید از ساحل مخفی مکزیک هنگام صبح است. اگر می خواهید گردشگی کامل و خاطره انگیز داشته باشید طوری برنامه ریزی نمایید که صبح زود به این مکان زیبا برسید. سعی کنید دیرتر از ساعت ۱۱ صبح به این ناحیه نروید زیرا از آن پس تقریبا همه ی زیبایی های صبح هنگام ساحل مخفی از جمله نسیم صبحگاهی، آب خنک و… را از دست داده اید و جمعیت هم از هنگام ظهر به بعد بیشتر و بیشتر می شود و کمی آرامشتان را بر هم می زنند.

همه ی ماه های سال می توانید برای بازدید از این ساحل اقدام کنید و هیچ فصلی نسبت به دیگری برتری داده نمی شود فقط باید به یاد داشته باشید که اگر به خاطر دیدن نهنگ های به این ساحلی می روید باید از ماه دسامبر تا مارس (اواخر آذر تا فروردین ماه) سفر کنید تا بتوانید آن ها را ببینید.


هزینه ی سفر به ساحل مخفی مکزیک بسیار مختلف هستند و بستگی به این دارد که از چه آژانسی تور گردشگری خود را تهیه می نمایید اما تور یک روزه ی بازدید از ساحل مخفی از حدود ۳۰۰ تا ۶۰۰ پزو، واحد پول مکزیک (۵۰ تا ۱۰۰ هزار تومان) هزینه در بر خواهد داشت.

برای رسیدن به این ساحل از مکزیک حدود ۱ ساعت قایق سواری لازم است، از دو منطقه ی Sayulita و Puerto Vallarta برای رسیدن به ساحل مخفی می توانید اقدام نمایید.

از Sayulita:

    بهترین وسیله ی نقلیه ی عمومی در مکزیک اتوبوس است باید با استفاده از اتوبوس یا دیگر وسایل نقلیه خود را به سواحل Sayulita برسانید در همه ی ساحل های این ناحیه قایق برای رفتن به جزایر ماریتا وجود دارد، از این ناحیه تا ساحل مخفی حدود ۴۵ دقیقه قایق سواری لازم است.

از Puerto Vallarta:

شما با صرف هزینه ی ۲۰ (۸۰ هزار تومان) تا ۳۰ ( ۱۲۰ هزار تومان) دلار می توانید با تاکسی خود را به سواحل Puerto Vallarta برسانید، از ساحل های این منطقه می توانید با یک ساعت قایق سواری خود را به ساحل مخفی برسانید.

آدرس: آمریکا، مکزیک، جزیره ماریتا.

منبع : کارناوال

ناشر: آژانس مسافرتی شباویز پرواز
6Ld9QeYjAAAAAA6n-aXWvOcAqXqdJM_-zuKt72QR