24 اردیبهشت ، 1396

تور گرجستان و جاذبه های گردشگری آن

سرزمین زیبای گرجستان، سراسر سبز و خرم است، کشوری با یادگاری های کهن اسلامی- ایرانی که روزگاری جزو خاک ایران محسوب می شود و سالیان بسیار دور، از ما جدا افتاده است؛ کشوری در شمال ایران و همجوار جمهوری آذربایجان و ارمنستان و روسیه که در کنار دریای سیاه، آب و هوایی شبیه مناطق شمال کشور خودمان دارد.
 شب های تفلیس پر جنب و جوش همراه با فستیوال ها و جشن هایی است که معمولا از 10 شب به بعد شروع می شود. در سفر به تفلیس هرگز بازدید از خیابان روستاوی و شاردنی ، کلیسا سامبا ، پل صلح ، پارک ریکه ، تله کابین ، نارین قلعه ، مجسمه مادر ، حمام های گوگرد ، پارک حیدر علیوف را از دست ندهید

TBILISISHABAVIZ

پکیج: تور گرجستان شامل : #شباویزپرواز مجری تخصصی تور گرجستان با خدمات پرواز رفت و برگشت با هواپیمایی تابان ، 3و4 و7 شب اقامت در هتل با صبحانه ، ترانسفر فرودگاهی ، راهنمای فارسی زبان ، بیمه مسافرتی

تاریخچه ی گرجستان :

در اوایل قرن پنجم واختانگ اول در میان جنگلی انبوه با شاهینش مشغول شکار در جنگل بود که شاهینش یک قرقاول را دید و چندبن بار به اون حمله کرد سپس دو تای اونا با هم به داخل دریاچه سقوط کردند سپس همراهان وخود پادشاه که به دور دریاچه رفته بود با صحنه ای عجیب روبه رو شدند جسد بی جان هردوپرنده تودریاچه افتاده بود و از آب دریاچه بخار بلند می شد ، پادشاه از اب گرم چشمه و بخار ان ها تحت تاثیر قرار گرفت و دستور داد درختان دور دریاچه را قطع کنند و شهری بسازند و اینگونه بود که تفلیس به وجود آمد .

چرا گرجستان ؟

تفلیس پایتخت کشور گرجستان است که از دو طرف رود کر توسعه یافته و از سه طرف با کوه هایی احاطه شده 

و مقصدی میان اسیا و اروپا در نزدیکی کشور عزیزمان است 

مردم گرجستان به دنبال عضویت در اتحادیه اروپا می باشند وخود را بالکن اروپا توصیف میکنند و این لقب هم بسیار برازنده ی آن هاسی چون بالکن زیباترین قسمت یک خانه است .

تفلیس شهری فاقد تعصبات دینی استو  در ان کلیساو مسجد در کنار یکدیگر قرار گرفته اند .

گرجستان شهری است که در ان مدرنیزه و تاریخ با هم ادغام شدهاست .

مردم گرجستان بسیلر مهمان نواز هستند .

TBILISI_SHABAVIZ

غذاهای تفلیس

غذاهای محلی گرجستان، مملو از پنیر، گردو و ادویه محلی است این غذاها معمولا به همراه مقدار زیادی نان سرو می شود. هم چنین برای لذت بردن از باکیفیت ترین غذاهای در تلفیس، بد نیست سری به رستوران های «شموئیخده گناتسوالی» در خیابان پوشکین بزنید. بهترین غذاهای تفلیس شامل، خینکالی (نوعی پیراشکی گوشت)، خاچاپوری (نان پر شده با پنیر)، خوراک بادمجان و گردو و چکمرولی (جوجه با سس خامه و سیر) است. چنین کافه هایی محل مناسبی برای گردهمایی های دوستانه، نوشیدن قهوه و صرف کیک های خوشمزه به همراه نوای موسیقی اش ، اگر به دنبال دیدن غذا ها و نوشیدنی های گرجستان درکنار یکدیگر هستید بهنرین جشنواره جشنواره غذای سوپراست و به برنده ی جشنواره لقب TAMADA  اهدا می شود .

اطلاعات ضرورری و مهم درباره گرجستان :

نژاد گرجی ها : 98% مردم گرجی بوده و باقی ارمنی و روسی و آذری می باشند .

دین گرجی ها : اکثرا مسیحی هستند و مابقی 4% مسلمان و 2% یهودی هستند .

زبان مردم : زبان مردم گرجی است

پول رایج : لاری گرجی

اختلاف ساعت با ایران : حدود نیم ساعت از ایران جلوتر است .

موقعیت اقتصادی : مردم گرجستان از لحظ اقتصادی از موقعیت خوبی برخوردار هستند و درآمد شهر از راه صنعت و کشاورزی و گردشگری است .

سوغات شهر : کانتاسی (جام ساخته شده از شاخ ) ، چاقو دست ساز ، پاپاکی ( نوعی کلاه پشمی ) بزرگ  و دست باف است .

اوضاع پزشگی در گرجستان :

چند درکانگاه و داروخانه انگلیسی زبان در شهر تفلیس وجود دارد داروخانه AVERSI داروخانه 24 ساعته در شهر می باشد .

TBILISI_SHABAVIZPARVAZARIA

 وضعیت آب و هوایی :

گرم ترین فصل سال : ماه ه ای تیر و مرداد گرم ترین ماه سال است که دمای هوا 28 تا 32 درجه سانتی گراد است و شب ها دما تا 15 درجه پائین می آید و در اخرین ماه تابستان بارش باران بسیار کم است .

بارانی ترین فصل آپریل تا ژو ئن است

سردترین فصل سال : دسامبر و ژانویه سردترین موقع سال است که بیشترین دما در ان زمان به 10 درجه سانتی گراد می رسد و دما در شب تا 1 درجه پائین می آید .

TBILISI_SHABAVIZPARVAZARYA

فرودگاه تفلیس : تفلیس فقط یک فرودگاه دارد و ان فرودگاه بین المللی تفلیس است .

منبع : www.shabaviz.net

تورهای مشابه :

تورنفلیس 3 شب

تورتفلیس 4 شب

تورتفلیس 7 شب

مطالب مشابه :

بهترین سوپ های گرجی

برنامه سفر 4 روزه به تفلیس

هتل های ارزان تفلیس :

هتل کینگ دیوید تفلیس

هتل وایت هارد 

هتل الکساندریا

هتل پانوراما تفلیس

از بقیه تور های آژانس شباویزپرواز دیدن کنید .

تور دبی | تور مسکو+سنت پترزبورگ |تور مارماریس|تور بدروم |تور آنتالیا|

ناشر: آژانس مسافرتی شباویز پرواز
6Ld9QeYjAAAAAA6n-aXWvOcAqXqdJM_-zuKt72QR