28 شهریور ، 1396
ساختار دکل مانند اپرای دبی، شاهکاری در عصر معاصر و ادای احترامی به تاریخچه ی شهر ساحلی دبی است. طراحی بدیع این ساختمان توسط Janus Rostock به گونه ای انجام شده که توانایی تبدیل به سه حالت مختلف برای استفاده های گوناگون را دارا می باشد. اپرای دبی می تواند از سالن نمایش تاتر به سالن کنسرت تبدیل شده و از سالن کنسرت به سالنی مسطح برای برگذاری ضیافت و همایش ها مبدل گردد.

1

2

انعطاف پذیری یک پارچه ی این ساختمان باعث شده تا دبی اپرا، برای طیف گسترده ای از امور، همچون برگزاری تئاتر، اپرا، رقص باله، نمایش ارکستر، کنسرت ها، فشن شو، اجرای زنده ی سرگرم کننده، کنفرانس ها، گالری و نمایشگاه های هنری مورد استفاده قرار بگیرد.
در حالت تئاتر یا همان Theatre mode، شکل ساختمان به گونه ای تغییر می کند که برای کارهای نمایشی، موزیکال، باله، سخنرانی و کنفرانس هایی با مقیاس بزرگ مناسب می شود. در این حالت با توجه به نحوه ی چینش صندلی ها، توانایی پذیرایی از 2000 بیننده را دارا می شود.
با تغییر حالت ساختمان به سالن کنسرت، می توان از برج های کنسرت و انعکاس دهنده ها بر روی صحنه استفاده کرد که با سیستم اکوستیک فوق العاده و بی نقص، بهترین کیفیت صدا را در اختیار ارکستر قرار داده و تجربه ای بی نظیر را فراهم می کند.

5

همچنین معماری منحصر به فرد این ساختمان اجازه می دهد تا با تغییر حالت دبی اپرا به سالن مسطح یا همان flat floor، میزبان رخداد های دیگری همچون عروسی ها، رویدا های تجاری، گالری های هنری، نمایشگاه ها ومهمانی احزب مختلف باشد.
علاوه بر تمامی امکانات ذکر شده، دبی اپرا دارای چندین سالن و فضا در پشت بام خود؛ ماننده رستوران ها، باغ آسمان و ... است که نمای فوق العاده ای از فواره و بزرگترین برج جهان یعنی برج خلیفه را دارد.
مکان این بنا در معتبر ترین square kilometer جهان قرار گرفته که مرکزی درخشان در اشاعه ی فرهنگ و هنر شهر دبی بوده و همچون مرواریدی درخشان در بخش اپرا می درخشد. ویژگی منحصر به فرد اپرا دبی، قابلیت پذیرایی از 2000 مخاطب و چند منظوره بودن آن است که به طور قطع برای نمایش های سرگرم کننده در سطح جهانی، مقصدی بین المللی است.

8

6

نقش اپرا دبی این است که به طور عاشقانه، قلب پر تلاطم شهر دبی را در خود جای داده و متعهد به تولید و میزبانی از مشتریان به بهترین، معتبر ترین، خلاقانه ترین و جذاب ترین شیوه ی ممکن برای دبی و جهان است.

به اینجا بیایید!
اپرا دبی در قلب منطقه ی اپرا، در شهر دبی و در خیابان شیخ محمد بن زاید واقع شده است.
تهیه ی بلیط
برای تهیه ی بلیط دبی اپرا می توانید به سایت dubaiopera.com مراجعه کرده و از بهترین نمایش ها و پیشنهاد ها مطلع شوید.

7

9

ناشر: آژانس مسافرتی شباویز پرواز
6Ld9QeYjAAAAAA6n-aXWvOcAqXqdJM_-zuKt72QR