08 آبان ، 1396
 مقصد جذاب هند برای ماه عسل

هند با سواحل و کوهستان های جذاب یکی از بهترین جاهای دنیا برای گذراندن ماه عسل است. چشم اندازهای طبیعی این کشور آنقدر افسون گرند که برای همیشه شما را شیفته خود می کنند. به غیر از جاذبه های معروف که همه، آن ها را می شناسند شهرهای کوچک زیبایی هم هستند که زوج های جوان برای شروع زندگی شان می توانند به آنجا سفر و خاطرات شیرینی را برای خود رقم بزنند. با الی گشت همراه باشید تا از بهترین مقاصد هند برای  ماه عسل بگوییم.

">شهر کوچک Coorg

شهر کوچک  Coorg در ایالت جنوبی کارناتاکا مقصدی رمانتیک برای زوج هایی است که از هیاهو و شلوغی فراری هستند. با اینکه همه، این شهر را به قهوه های معروفش می شناسند اما اینجا جاذبه های خیلی بیشتری دارد. در این شهر، مسیرهای زیادی را می بینید که با درخت های بامبوی بلند احاطه شده اند و مطمئنا قدم زدن در آن ها می تواند خیلی خیال انگیز باشد. سه حفاظتگاه حیات وحش و پارک ملی هم جایی است که می توانید با رفتن به آنجا مدتی را در آغوش طبیعت سرسبز این ناحیه بگذرانید. در قلب شهر یک قلعه قرن هفدهمی هست که حال و هوای خاصی را به این نقطه داده و بهترین جا برای گذراندن بعدازظهرهاست مخصوصا اینکه می توانید بر فراز این قلعه غروب خورشید رویایی را تماشا کنید. حتما عسل ها و قهوه های محلی این شهر را امتحان کنید چون در خاطره انگیزتر کردن سفرتان نقش مهمی دارند.

COORG


شهر شیلونگ (Shillong)

خود هندی ها به شیلونگ، اسکاتلند هند می گویند. این شهر در ارتفاع ۱۵۲۴ متری در میان کوه ها قرار گرفته و پایتخت ایالت مگالایا در شمال شرقی هند است. در اینجا به غیر از اینکه حیوانات جذاب، گل ها و درختان سرسبزی را می بینید آب و هوای نیمه استوایی و کوهستانی هم حسابی شما را سرحال می آورد. البته با این آب و هوایی که این شهر دارد می توانید بدون نگرانی در همه فصل های سال به آن سفر کنید.

Shillong

آلاپوژا (Alappuzha)

آلاپوژا در ایالت سرسبز کرالا در جنوب هند قرار دارد و به طبیعت بکر، عبادتگاه ها و کلیساهای زیبایش معروف است. این شهر آنقدر تماشایی و دیدنی است که زمانی جورج کرزن، نایب السلطنه هند به آن لقب ونیز هند داد. این شهر در ماه آگوست (مرداد) تقریبا پر از گردشگر می شود چون این ماه مصادف با برگزاری مسابقات قایق سواری است. اگر عاشق دریا و تفریحات ساحلی هستید تحت هیچ شرایطی ساحل Mararikulam را از دست ندهید؛ در این ساحل همه چیز از غروب تماشایی خوشید گرفته تا قدم زدن بر روی شن های نرم و تمیز، رمانتیک و خاطره انگیز است.

Alleppey

دره یومتانگ (Yumthang Valley)

دره یومتانگ در شمال ایالت سیکیم در شرق هند، محلی تماشایی و نفسگیر است. این دره که بیشتر به دره گل ها معروف است در ارتفاع ۳۳۵۲ متری از سطح دریا قرار گرفته و بهترین زمان برای سفر به آن بین فوریه تا ژوئن (بهمن تا خرداد) است. یکی از زیباترین قسمت های این دره، چشمه آب گرم است که با رشته کوه های هیمالیا احاطه شده و شنا کردن در آن از جذاب ترین تفریحات این منطقه است.

mountain_4

جزیره هولاک (Havelock Island)

این جزیره بین جزایر آندان و نیکوبار در ۴۰ کیلومتری پورت بلر قرا دارد. اینجا آنقدر آرام و بکر است که با رفتن به آن احتمالا کل دنیا را فراموش می کنید! با اینکه در این جزیره جاذبه های زیادی برای بازدید پیدا نمی کنید اما سواحل بکر و بزرگی دارد که می توانید کل روزتان را در آنجا بگذرانید. یکی از زیباترین سواحل این جزیره ساحل Radhanagar است که به خاطر تمیزی و تفریحاتش برنده جایزه هم شده است.

havelock

شهر سرینگار (Srinagar)

شهر سرینگار در شمالی ترین ایالت هند یعنی جامو و کشمیر در دره ای زیبا در کنار رود جهلم قرار دارد و پر از دریاچه های زیباست که در بین آن ها دریاچه Dal and Gil Sar از همه محبوب تر است. در کنار چشم اندازهای جادویی، تماشای فرهنگ و شیوه زندگی بومی ها هم حسابی جالب و سرگرم کننده است. قایق های چوبی شیکارا یکی ازمهمترین و منحصربفرد ترین جاذبه های این شهر است.

srigar

تپه Triund

بالا رفتن از تپه و چشم اندازهای بکر کوهستانی اینجا را به محلی مناسب برای ماجراجویان تبدیل کرده است. اگر کمپ زدن در ارتفاع ۳۰۴۸ متری بر روی مراتع سرسبز مشرف به قله های بی پایان و دره ها شما را هیجان زده می کند باید حتما به این تپه  بروید. زیباترین فصل برای رفتن به این تپه در طول بارندگی های موسمی در ماه ژوئن (خرداد) است.

hill_3

شهر ماشوبرا (Mashobra)

این شهر در ایالت هیماچال پرادش در ارتفاع ۲۱۳۳ متری سطح دریا قرار دارد و ویلاها و قصرهای زیبا و دیدنی از دوران قبل از استقلال هند در آن به جای مانده است.  در اینجا مسیرهای پرپیچ و خم و طولانی که با درختان بلوط و کاج احاطه شده یکی از رمانتیک ترین جاهای دنیا برای قدم زدن است.

Mashobra

گوا

گوا به غیر از سواحلی شلوغ که مملوء از گردشگرند جاذبه های دیگری هم دارد. دراین شهر می توانید نقاشی هایی را بر روی دیواره های غارهای صخره ای ببینید که برای ۱۰ هزار سال قبل اند. در جای جای این شهر مکان های مقدسی وجود دارد که از سلسله کادامبا در سال ۳۴۵ به جای مانده اند. در اینجا کلیساها، آبشارها و کانال های زیادی هست که می تواند گردشگران را به این شهر دوست داشتنی بکشاند.


goa_2

شهر اوتی

این شهر بر روی تپه های سرسبز نیلگیری قرار دارد و برای همین پر از علفزارهای سرسبز و دشت های بکر است. یکی دیگر از مناظر خیره کننده این شهر راه آهن های کوهستانی است که  از قدیمی ترین راه آهن های هند به شمار می روند و در لیست میراث جهانی یونسکو هم قرار دارد.

ooty

منبع : www.eligasht.com
ناشر: آژانس مسافرتی شباویز پرواز
6Ld9QeYjAAAAAA6n-aXWvOcAqXqdJM_-zuKt72QR