10 شهریور ، 1398

درباره وان ترکیه

 استان وان در کنار دریاچه وان واقع شده است و پایتخت باستانی اوروسیای توسپا بود. این منطقه در واحه ای سبز و حاصلخیز در میان کوه های صخره ای در منطقه شرقی آناتولی ترکیه واقع شده است. یک ارگ چشمگیر روی یکی از این قله ها ایستاده و به قرن نهم قبل از میلاد باز می گردد. مراحلی حک شده از صخره منتهی به قلعه وجود دارد ، و در هنگام نزول ، می توانید برخی از کتیبه های میخی را که ادای احترام به پادشاه پارسی ، خشایارشا از قرن 5 قبل از میلاد می کنند ، مشاهده کنید. در این قلعه مقبره های سلطنتی اورارتیا مورد توجه است. اطراف آن مملو از بقایای اورارتین است. در شهر قدیمی مساجد و مقبره های زیادی از قبیل مسجد اولو ، مسجد هوسرو پاسا ، مسجد کایا ebelebi و Ikiz Kümbet وجود دارد. موزه باستان شناسی در شهر جدید یافته های اورارتین را به نمایش می گذارد. در ون بندر ممکن است مکان های دلپذیری برای استراحت پیدا کنید. برای شنا و کمپینگ ممکن است به Edremit ، 14 کیلومتری جنوب غربی بروید. این یک مرکز تفریحی تفریحی است که از آنجا می توانید برخی از گشت و گذارهای گشت و گذار را انجام دهید. در گواش ، یک قبرستان سلجوقی وجود دارد که پر از سنگهای سنگین خارق العاده و همچنین مقبره دوست داشتنی حلیمه خاتون است.

انفجار آتشفشان نمروت منجر به تشکیل بزرگترین دریاچه در ترکیه شد. وان و عمیق ترین دریاچه؛ نمروت (همان کوه نمرود در آدیامان نیست). اورارتوس ، ارمنی ها ، کردها ، عرب ها ، رومی ها ، سلجوقیان ، عثمانی ها ، بیزانسی ها همگی در این سرزمین زیبا دیدار کردند.

کلیسای آکدامار در دریاچه VanLake Van بزرگترین دریاچه در ترکیه است (1.646 متر ارتفاع و مساحتی معادل 3.713 کیلومتر مربع دارد) و فرصت های خوبی را برای گشت و گذارهای لذت بخش فراهم می کند. ممکن است برای کوهنوردی یا کوهنوردی در کوههای اطراف آن به ویژه کوه های سفان ، دومین کوه مرتفع در ترکیه پس از کوه آرارات ، به ورزش های تفریحی مانند کوه نوردی یا شکار بروید. از طرفی ممکن است به ساحل بروید ، یا از سایت های اورارتین و مراکز فرهنگی ترکیه دیدن کنید. جزایر موجود در دریاچه نیز جالب توجه هستند که اکثر آنها صومعه ها و کلیساهای زیادی دارند. مهمترین این جزیره آکدامار است که کلیسای مقدس آن در قرن 10 از صلیب مقدس برخوردار است. این کلیسا اکنون به عنوان یک موزه احیا شده است و دیوارهای بسیار تزئین شده آن دارای تسکین عهد عتیق است. ممکن است بعد از بازدید از موزه ، در زیر دریاچه های درختان بادام ، جایی که فرصت های خوبی برای پیک نیک و شنا وجود دارد ، استراحت کنید. جزیره کارپاناک نیز جالب است و شایسته بازدید است. حساب ، 67 کیلومتری شرق ، یک قلعه قدیمی با شکوه دارد که با دیوارهای عظیم جبهه ای روبرو شده است. در Çavustepe ، یک سایت Urartian وجود دارد که در جاده هکراری 25 کیلومتر با وان فاصله دارد.

آبشار گربه Van88 کیلومتری شمال وان ، آبشارهای مورادیه ، مکانی مناسب برای استراحت هنگام گوش دادن به هماهنگی طبیعت در یکی از رستوران ها یا باغ های چای در حوالی آبشارها هستند.

ون همچنین به خاطر گربه ون خود ، گربه خالص و سفید پوست است که از ویژگی های عجیب یک چشم آبی و دیگری سبز معروف است.

تعداد معدودی از مردم مرتع Tirsin در ون را می شناسند. منطقه سنگی این چراگاه مرتفع 2.400 متر یک موزه هوای آزاد است. هزاران عکس روی هزاران صخره وجود دارد: تصاویر شماتیک از برج ثور ، بیسون که قدمت آن به سنین بین دوران بین النهرین و عصر برنز باز می گردد. این تصاویر ایجاد شده توسط شکارچیان این پایان نامه را پشتیبانی می کند که منطقه در دوران ماقبل تاریخ به ضخامت جنگل زده شده است.

زمین لرزه ای به بزرگی 7.2 ریشتر در 23 اکتبر 2011 ، ساعت 13:41 به وقت محلی ، در وان و منطقه آن Ercis رخ داد. بیش از 644 نفر کشته و هزاران نفر زخمی شدند و خانه های خود را گم کردند.

اگر شما قصد سفر به وان را دارید میتوانید به سایت شباویز مراجعه کنید و از لیست قیمت ها و هتل های مختلف آن را مشاهده کنید

هتل هالدی یک تل چهر ستاره در شهر وان میباشد هتل هالدی جزو یکی از بهترین هتل های شهر وان میباشد  اگر به دنبال یک اقامت راحت و آسوده در کنار خانواده هستید میتوانید هتل هالدی را به عنوان یک گزینه خوب برای خود در نظر داشته باشید برای مشاهده لیست قیمت هتل هالدی و امکانات آن به سایت شباویز مراجعه نمایید

برای مشاهده لیست قیمت هتل هالدی کلیک کنید

AKDAMAR


ناشر: آژانس مسافرتی شباویز پرواز
6Ld9QeYjAAAAAA6n-aXWvOcAqXqdJM_-zuKt72QR